لوگوی سایت نوین البرز

آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

از دوره های تخصصی آموزشگاه نوین البرز می توان دوره آموزش تابلو برق صنعتی در کرج را نام برد. به طور کلی چه در مبحث آموزش برق فشار متوسط و چه در مبحث آموزش برق فشار قوی، مونتاژ تابلو برق اهمیت بالایی دارد.

بنابراین آموزشگاه نوین البرز با تکیه بر سابقه درخشان خود در صنعت مونتاژ برق قدرت و ادغام علم و تجربه کاری سرفصل های آموزشی از قبیل: آموزش طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی، آموزش بستن و مونتاژ کردن تابلو برق صنعتی را برای علاقمندان فراهم کرده است.

آموزش تابلو برق صنعتی در کرج مانند دوره های آموزش برق ساختمان در کرج و آموزش پی ال سی در کرج ، در کارگاه های مجهز و با امکانات بالا به صورت کاملا عملی در اختیار کارآموزان قرار می گیرد. مدرسینی که دوره تابلو برق صنعتی را تدریس می کنند، دارای مدرک تخصصی در زمینه برق و اتوماسیون هستند. علاوه بر این، پس از پایان کلاس ها مدرک فنی معتبری زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای به دانش آموختگان اعطا می شود.

آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

سرفصل های دوره آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

 • معرفی انواع تابلو برق های صنعتی و کاربرد آنها
 • آموزش اینورتر و درایو در آموزش مونتاژ تابلو برق
 • آموزش PLC LOGO
 • آموزش نصب مدارات ستاره و مثلث دستی
 • آموزش نصب مدار ستاره مثلث اتوماتیک
 • نصب مدار چپگرد و راستگرد در آموزش تابلو برق صنعتی
 • نصب و راه اندازی کنترل دور موتور اب استفاده از اینورتر
 • آموزش اصول سیم کشی و داکت کشی در تابلو برق
 • آموزش اصول شینه بندی در تابلو برق
 • آموزش نصب لوازم اندازه گیری در تابلو برق
 • راه اندازی تابلو برق های پرس های صنعتی
 • آموزش راه اندازی مدارهای اتوماتیک با PLC LOGO
 • آموزش راه اندازی مدار ستاره مثلث با PLC LOGO
 • آموزش راه اندازی سایر مدارات با PLC LOGO
 •  
نمایش بیشتر
 • آموزش راه اندازی مدار چپگرد و راسنگرد با استفاده از اینورتر
 • آموزش اصول طراحی مدارهای فرمان و قدرت
 • آموزش اصول طراحی مدار تابلو برق توسز نرم افزار Ekts
 • آموزش طراحی مدار توسط نرم افزار Fluidsim
 • آموزش اصول نقشه خوانی و نقشه کشی صنعتی 
 • آموزش استانداردهای جهانی تابلو برق 
 • آموزش تمامی مدارات فرمان و قدرت به صورت عملی
 • آموزش و آشنایی با ماشین های الکتریکی
 • آموزش راه اندازی تابلو برق هایی با مدارات فرمان DC
 • آموزش استاندارد های مربوطه به IP تابلو برق ها
 • و …
 •  
نمایش بیشتر

ویژگی های دوره آموزش تابلو برق صنعتی کرج

آموزش تابلو برق در کرج در آموزشگاه نوین البرز

قیمت دوره آموزش تابلو برق در کرج

شهریه عادی دوره

7/500/000 تومان

شهریه دوره با تخفیف 30%
5/000/000 تومان
شهریه دوره خصوصی
10/000/000 تومان

پیش ثبت نام دوره تابلو برق صنعتی در کرج

اطلاعات بیشتر در مورد دوره آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

آموزش تابلو برق صنعتی در کرج ، حاوی مطالب و موضوعات مهم و کلیدی در خصوص این تکنولوژی مفید است. تابلو برق کاربردهای زیادی در صنعت امروز دارد. تا جایی که بدون آن روند تولید و کار قطعا مختل می شود.

کار اصلی تابلو برق صنعتی، توزیع برق به نقاط مختلفی جایی ست که تابلو برق در آن جا نصب شده است. مثلا یک کارخانه. بنابراین اگر تابلو برق به درستی مونتاژ نشود و ایرادی در بستن قطعات روی آن به وجود بیاید، برقی که دستگاه ها نیاز دارند دریافت نمی شود و در نتیجه کار می خوابد.

در دوره تابلو برق صنعتی در کرج یاد می گیرید چطور می توان مدارهای فرمان و قدرت را طراحی کرد، انواع تابلو برق صنعتی کدامند و چه کاربردهایی دارند، plc logo و روش استفاده از آن برای راه اندازی انواع مدارات مانند مدارهای اتوماتیک چیست؟ ، نصب مدارهای ستاره و مثلث دستی و مدار ستاره مثلث اتوماتیک چگونه انجام میگیرد و … .

با شرکت در این دوره برای ورود به بازارکار آماده خواهید شد. چرا که نه تنها علم و دانش تئوری آن را فرا می گیرید بلکه با انجام کارهای عملی در کارگاه با اجزا و ابزار تابلو برق از نزدیک آشنا شده و کار کرده اید.

تابلو برق صنعتی سه فاز – تابلو برق صنعتی تک فاز

تابلو برق یک محفظه از جنس پلاستیک یا فلز است که انواع تجهیزات برقی بر اساس اصولی که در قالب مدارات فرمان و قدرت از قبل تهیه شده است، روی این محفظه سوار می شوند. تابلو برق صنعتی سه فاز برای مصرف کننده های سه فاز مناسب هستند. هر چند برخی مصرف کننده های تکفاز نیز می توانند در کاربردهای خانگی، اداری یا تجاری از تابلو برق های سه فاز تغذیه شوند.

با شرکت در دوره آموزش تابلو برق صنعتی در کرج آموزشگاه نوین البرز با تمام استانداردهایی که برای بستن تابلو برق صنعتی لازم است بدانید، آشنا خواهید شد. رعایت کردن استانداردها به شما در تامین امنیت کارکنان و اماکنی که تابلوها در آنجا نصب می شوند، کمک بزرگی می کند.

به صورت کلی اکثر تجهیزاتی که در صنعت مورد استفاده زیاد هستند، از ولتاژ سه فاز استفاده می کنند. برای همین گفته می شود این نوع تابلو برق بیشتر کاربرد صنعتی دارد. در تابلو برق صنعتی سه فاز تفاوت ولتاژ بین فازها 380 ولت و هر فاز با نول 220 ولت می باشد.

انواع تابلو برق صنعتی

برای دسته بندی تابلو برق صنعتی چند فاکتور وجود دارد. از نظر سطح ولتاژ، تابلوها در چند گروه تابلو برق فشار ضعیف، فشار متوسط و فشار قوی قرار می گیرند.

تابلو برق فشار ضعیف (LV) : سطح ولتاژ در این تابلوها تا 1000 ولت است. این تابلوها که به صورت ایستاده یا دیواری ساخته می شوند تجهیزاتی با فشار کمتر از 1000 ولت را تغدیه می کنند.

تابلو برق فشار متوسط (MV) : در تجهیزاتی که ولتاژ آن ها بین 1000 تا 36000 است از تابلو برق فشار متوسط استفاده می شود.

تابلو برق صنعتی فشار قوی (HV) : برای ولتاژ های بین 36000 ولت تا 400000 ولت از تابلو برق های فشار بالا استفاده می کنند.

دسته بندی تابلو برق صنعتی بر اساس محل نصب به صورت زیر می باشد:

داخلی و خارجی. تابلو برق داخلی یا indoor به صورتی طراحی شده اند که حتما باید در محیطی سر بسته و مسقف نصب شوند. به همین ترتیب تابلوهای خارجی یا outdoor در طراحی و ساخت این تابلوها از مواد مقاوم تری نسبت به نور خورشید، باد و باران و سایر عوامل محیطی استفاده شده است. سازندگان برای امنیت بیشتر انواع عایق ها را در تقاطع درب ها و بدنه برای جلوگیری از نفوذ هوا و باد به داخل به کار گرفته اند.

نوع دیگری از دسته بندی ها در خصوص تابلو برق صنعتی وجود دارد که بر اساس ساختار آنهاست. بر این اساس تابلو برق های ثابت و کشویی را داریم. تابلو برق ثابت یا فیکس دارای یک قطعه به نام سینی است که تمام تجهیزات بر اساس نقشه مدار فرمان و قدرت روی آن نصب شده اند و سپس سینی درون محفظه جای داده می شود. در حالی که در مدل کشویی، محفظه تابلو دارای کشوهایی ست که این کشوها روی ریل های تعبیه شده به داخل و بیرون حرکت داده می شوند. تجهیزات تابلو برق نیز روی این کشوها نصب شده اند.

بازار کار تابلو برق صنعتی

مشاغلی که مربوط به صنعت هستند معمولا از بازار کار خوبی برخوردار هستند. دلایل مختلفی برای این حرف وجود دارد. اول از همه اینکه بدون صنعت اقتصاد کشور فلج می شود. پس به هر قیمتی دولت و مسئولین تلاش می کنند تا صنعت سرپا بماند و برای سرپا ماندن نیاز است تا کار انجام شود. دومین دلیل سختی شرایط کار در محیط های صنعتی ست و دقیقا به همین دلیل افراد معمولا این کار را انتخاب نمی کنند.

علاوه بر این دلایل، کار با دستگاه های صنعتی به نوعی مهارت و تخصص نیاز دارد که از عهده هر شخصی بر نمی آید. کار با تابلو برق صنعتی، نیاز به علم و سواد مربوط به این دستگاه ها دارد و به خاطر همین تخصص و البته شرایط محیط کار، همیشه پوزیشن های خالی با حقوق خوب وجود دارد.

تقریبا تمام پروسه تولید در کارخانه ها و سایر صنایع وابسته به برق و تابلو برق های صنعتی هستند. هیچ کسی نمی تواند ادعا کند این شغل و رشته اشباع شده است و نمی توان از آن درآمد خوبی داشت. واقعیت در نقطه ای مقابل این ادعا قرار دارد. شما به عنوان فردی که دوره آموزش تابلو برق صنعتی در کرج و دوره های مرتبط با آن مانند دوره آموزش پی ال سی در کرج را گذرانده اید، می توانید وارد این حرفه شده و بعد از کسب تجربه های بیشتر به مرور زمان، درآمدهای بسیار خوبی داشته باشید.

آینده شغلی حرفه های مربوط به تابلو برق بسیار روشن هستند. نوبن البرز با برگزار دوره تابلو برق صنعتی به صورت تئوری و عملی این امکان را برای کارآموزان فراهم کرده است تا قوی ترین آموزش های را به صورت تضمینی و عملی ببینند. و همراه با مدرکی که در انتهای دریافت می کنند بتوانند در صنایع مختلف استخدام شده و درآمدزایی کنند.

آموزشگاه نوین البرز فعال در برگزاری دوره های آموزشی مختلف در رشته های برق و تأسیسات می باشد. شرکت در دوره هایی مانند آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش نصب دوربین مدار بسته در کرج و … می تواند به شما در کسب مهارت های مختلف کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره ها و جزئیات با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

سوالات متداول آموزش تابلو برق صنعتی در کرج

سرفصل های دوره توسط مهندسین و اساتید باتجربه انتخاب شده است و در طی کلاس ها کارآموزان کارهای عملی قابل قبولی انجام می دهند. در نتیجه می توانند مستقیما وارد بازار کار شوند.

بله کارآموزان آموزش تابلو برق صنعتی را همراه با کارهای عملی می آموزند که این موضوع باعث درک بهتر آن ها از کلاس می شود.

در آموزش تابلو برق صنعتی در کرج آموزش انواع تابلو برق فشار قوی، فشار متوسط و فشار ضعیف به شما آموزش داده می شود. ساختار، قطعات، نحوه نصب و راه اندازی آن ها به صورت تخصصی گفته می شود. بعد از اتمام دوره شما به عنوان فردی که اطلاعات کافی در این زمینه در اختیار دارید، می توانید شروع به فعالیت کنید.

خیر. آموزشگاه نوین البرز با افتخار اعلام می کند که از کلیه کارآموزان خود به صورت نامحدود و حتی بعد از اتمام دوره های آموزشی پشتیبانی می کند. در نتیحه می توانید با خاطری آسوده از این بابت، دوره مد نظر خود را انتخاب و شرکت کنید.

نظرات کاربران
4.8/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *