لوگوی سایت نوین البرز

آموزش اعلام حریق در کرج

آموزش اعلام حریق در کرج یکی از  دوره های بنیادین آموزشگاه نوین البرز و منبعی معتبر جهت نربیت اساسی نصاب های سیستم های امنیتی و برق کاران می باشد. سیستم اعلام حریق برای شناسایی آتش در ساختمان ها بوده وبا اطلاع رسانی به صورت صوتی و یا دیداری مراکز کنترل را در کوتاه ترین زمان باخبر می کند. نصب این سیستم ها نیاز به تجربه و مهارت کامل دارد.

علاقمندان با شرکت در این دوره: نقشه خوانی، نحوه لوله گذاری، نحوه سیم کشی و نحوه نصب سیستم های اعلام حریق را به صورت کاملاً تخصصی یاد میگیرند و می‌توانند در این صنعت به راحتی مشغول به کار شوند. همچنین شرکت در دوره هایی چون آموزش نصب دوربین مدار بسته در کرج ، آموزش نصب دزدگیر اماکن در کرج و آموزش برق ساختمان در کرج و کسب مهارت هایی از این دست، فرصت های شغلی بیشتری را برای شما فراهم می کنند.

تمام آموزش های دوره نصب اعلام حریق در کرج در کارگاه های مجهز و با امکانات پیشرفته تحت نظر اساتید مجرب و با رزومه کاری بالا در زمینه برق و اتوماسیون انجام میشود.  بعد از پایان دوره نیز به کارآموزان مدرک فنی معتبر تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای کشور توسط آموزشگاه اعطا می شود.

آموزش اعلام حریق در کرج​

سرفصل های دوره آموزش اعلام حریق در کرج

 • گذری کوتاه بر سیستم های اعلام حریق
 • شناخت انواع سیستم های اعلام حریق
 • شناخت تفاوت سازهای قدیمی و جدید و نحوه طراحی سیستم اعلام حریق هریک
 • آموزش زون بندهای سیستم اعلام حریق
 • آموزش انواع طرحهای زون بندی استاندارد وشناسایی طرح های غیر استاندارد
 • آموزش انواع دتکتور-حرارتی-دودی و……
 • آموزش شستی های  emrgenci
 • آموزش نصب انواع سیستم های آلارم دیداری
 • آموزش اعلام حریق و نصب تلفن کننده اعلام حریق
 • آموزش برنامه های شماره گیری و اطلاع رسانی جمعی
 • آموزش استاندارد سیستم های ارتباطی وکابل
 • شناخت بهترین طراحی ها در محل احداث برای دکتور(بسیارمهم)
 • آموزش بهترین طراحی درمحل احداث چراغ های اعلام حریق
نمایش بیشتر
 • آموزش وشناخت انواع Black outسیستم های اعلام حریق
 • آموزش ارتباط چندین دتکتور اعلام حریق به صورت استاندارد
 • آموزش منابع تغذیهDC برای پشتیبانی اعلام حریق
 • آموزش cable auxسیستم اعلام حریق
 • آموزشcable nc سیستم اعلام حریق
 • آموزش cable no سیستم اعلام حریق
 • آموزش نصب اعلام حریق خاص برای برج ها
 • آموزش نصب اعلام حریق خاص مجتمع های ویلایی
 • آموزش نصب اعلام حریق خاص مجتمع های آموزشی(مدرسه و….)
 • آموزش نصب اعلام حریق خاص مجتمع های اداری
 • آموزش نصب اعلام حریق خاص هتل ها
 • آموزش نصب اعلام حریق خاص پاساژها واماکن فروشگاهی بزرگ
 • آموزش نصب اعلام حریقariyake – apollo – zeta
 • و …
نمایش بیشتر

ویژگی های دوره آموزش اعلام حریق در کرج

برگزاری دوره نصب اعلام حریق در کارگاه عملی

طراحی دوره بر اساس نیاز بازار کار

قیمت دوره آموزش اعلام حریق در کرج

شهریه عادی دوره

2/200/000 تومان

شهریه با تخفیف 30%
1/500/000 تومان
شهریه دوره خصوصی
3/000/000 تومان

پیش ثبت نام دوره نصب اعلام حریق در کرج

اطلاعات آموزش نصب اعلام حریق در کرج

دوره آموزش اعلام حریق در کرج یکی از دوره های کاربردی برای ورود به بازار کار است. امروزه کلیه ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری طبق قوانین اماکن ملزم به نصب سیستم های امنیتی بویژه سیستم اعلام حریق می باشند. آموزشگاه نوین البرز در کرج با توجه به نیاز بازار و ضرورت های اجرایی ساختمان، اقدام به برگزاری دوره های جامع آموزش نصب سیستم اعلام حریق نموده است. آن دسته از افرادی که مدرک برق ساختمان دارند یا به صورت تجربی در این زمینه فعالیت کرده اند، بهتر از سایرین می توانند مباحث اصولی این دوره را فرا بگیرند. با این حال، اساتید آموزشگاه نوین البرز در ابتدای دوره آموزشی نصب اعلام حریق، کلیه اصول برق ساختمان را به کارآموزان آموزش می دهند.

معرفی سیستم امنیتی

در صنعت ساخت و ساز امروزی، تامین امنیت ساختمان به اندازه فراهم آوردن امکانات رفاهی، خدماتی و ارتباطی آن اهمیت دارد. در  بحث ایمن سازی ساختمان، حفظ جان و مال ساکنین ساختمان موضوع چالش برانگیزی است، بویژه آنکه ساختمان مورد نظر یک برج مسکونی باشد. سیستم اعلام حریق خانگی یا صنعتی بخشی از سیستم امنیتی ساختمان است که نصب آن طبق قوانین اماکن برای تمامی بناها بویژه ساختمان های مدرن امروزی اجباری است. به همین دلیل آموزش اعلام حریق در کرج متقاضیان زیادی دارد.

هر بنای مسکونی، صنعتی یا تجاری ممکن است به هر دلیلی دچار آتش سوزی شود. در این شرایط، تشخیص به موقع آتش سوزی و هشدار آن می تواند از گسترش آتش در فضاهای دیگر ساختمان جلوگیری نماید.  سیستم اعلام حریق می تواند افراد حاضر در ساختمان را از وقوع آتش سوزی آگاه کند تا آنها بتوانند به موقع محل را ترک کنند. به این ترتیب، تا حد زیادی از بروز خسارت های مالی و جانی جلوگیری می شود.

اجزای به کار رفته در سیستم اعلام حریق

اصلی ترین اجزای تشکیل دهنده سیستم اعلام حریق عبارتند از:

 • شستی اعلام حریق: شستی های اعلام حریق در مسیرهای خروجی و راه پله ها قرار داده می شوند. در زمان وقوع آتش سوزی باید طلق روی در شستی ها شکسته و شستی فشار داده شود.
 • تجهیزات هشدار دهنده: تجهیزات هشدار دهنده در انواع سمعی و بصری وجود دارد. از هشداردهنده های بصری عمدتا در مکان هایی که سر و صدای زیادی وجود دارد یا افراد ناشنوا در آنجا سکونت دارند، استفاده می شود.
 • دتکتور حرارتی: دتکتور حرارتی نوعی سنسور حرارتی است که به روش فیزوالکتریکی کار می کند.
 • دتکتور دود: دتکتور دود نوعی سنسور حساس به دود و ذرات ائروسل است. این نوع دتکتور دارای دو نوع اپتیکال و یونیزاسیون می باشد.
 • مرکز کنترل سیستم اعلام حریق: این مرکز یک برد الکتریکی است که کلیه اطلاعات جمع آوری شده توسط سنسورهای دودی یا حرارتی را پردازش می کند. اعلام وضعیت حریق یا اعلام وجود نقص در سیستم توسط این سیستم مرکزی مشخص می شود.

در کلاس آموزش اعلام حریق در کرج با این اجزا و قطعات به صورت کامل آشنا می شوید.

آشنایی با انواع سیستم اعلام حریق

سیستم های اعلان حریق از لحاظ عملکرد به دو نوع اصلی دسته بندی می شوند:

سیستم اعلام حریق متعارف

سیستم اعلام حریق متعارف یکی از متداول ترین و ساده ترین روش های پیاده سازی این سیستم است. از طریق این سیستم، ساکنین ساختمان می توانند وقوع حریق در محیط را متوجه شوند که این موضوع از بروز خسارات مالی و جانی بیشتر جلوگیری می کند. سیستم اعلام حریق متعارف بیشتر برای فضاهای کوچک به کار می رود.

سیستم اعلام حریق آدرس پذیر

در این نوع سیستم اعلام حریق هر یک از سنسورهای تشخیص آتش در هر یک از فضاها دارای یک آدرس منحصربفرد است. علاوه بر این، هر یک از سنسورها دارای یک شبکه محلی تحت مدیریت پنل مرکزی هستند. با نصب سیستم اعلام حریق آدرس پذیر، افراد می توانند محل دقیق وقوع آتش سوزی را در کوتاه ترین زمان ممکن شناسایی کنند. از این سیستم در ساختمان های مسکونی و اداری بزرگ استفاده می شود.

شرکت در دوره آموزش اعلام حریق در کرج این فرصت را فراهم می کند تا با ساختار انواع اعلام حریق ها و نحوه نصب و راه اندازی آن ها آشنا شوید. افراد با تخصصی که در این زمینه به دست می آورند می توانند درآمدهای خوبی داشته باشند.

دوره صفر تا صد نصب اعلام حریق در کرج

دوره آموزش صفر تا صد نصب اعلام حریق یکی از دوره های کاربردی و مهم در زمینه برق ساختمان است. آموزشگاه نوین البرز دوره آموزش نصب اعلام حریق در کرج را با هدف آماده سازی کارآموزان جهت ورود به بازار کار برگزار می کند. در این دوره مباحث اصلی برق ساختمان و برق صنعتی، معرفی قسمت های تشکیل دهنده سیستم اعلام حریق، نحوه زون بندی 24 ساعته طبق استانداردهای شهرداری برای ساختمان، استاندارد محل نصب پنل مرکزی، نصب هشدار دهنده بر روی پنل مرکزی و نصب انواع مختلف دتکتورها در فضاهای گوناگون و… آموزش داده می شوند.

این دوره آموزشی همانند سایر دوره های مجموعه نوین البرز مانند آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش لوله کشی ساختمان در کرج و … به صورت عملی و زیر نظر اساتید با تجربه تدریس می شود. علاوه بر دوره حضوری، آموزشگاه نوین البرز دوره آموزش اعلام حریق در کرج را به صورت آنلاین نیز برگزار می کند.

در پایان دوره های حضوری و آنلاین، مهارت آموزان می توانند در آزمون مدرک معتبر فنی حرفه ای شرکت کنند و با موفقیت در امتحان، آن را کسب کنند. این مدرک می تواند شروع قوی و مطمئنی برای ورود به بازار کار باشد. علاوه بر این، ترجمه شده مدرک فنی حرفه ای در سایر کشورها اعتبار دارد.

آموزشگاه فنی و حرفه ای نصب اعلام حریق در کرج

یکی از بهترین روش ها برای یادگیری کامل نحوه نصب سیستم های اعلام حریق، شرکت در دوره های فنی حرفه ای این شاخه از برق ساختمان است. آموزشگاه فنی البرز یکی از مجهزترین و شناخته شده ترین آموزشگاه های فنی در کرج است که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور فعالیت می کند. سرفصل های این دوره همگی توسط اساتید با تجربه و مطابق با استانداردهای سازمان فنی حرفه ای کشور تدریس می شود. با شرکت در دوره های جامع نصب اعلام حریق آموزشگاه نوین البرز می توانید در مدت زمان کم با انواع تجهیزات اعلام حریق و نحوه نصب آنها به صورت کاملا عملی آشنا شوید.

بازار کار نصب اعلام حریق

توسعه شهرنشینی و افزایش ساخت و سازها، تقاضا برای نصب سیستم های اعلام و اطفاء حریق را افزایش داده است. بویژه آنکه نصب سیستم اعلام حریق در بسیاری از ساختمان های مدرن امروزی لازم الاجرا است، به گونه ای که بدون نصب این سیستم ها، مجوز پایان کار صادر نخواهد شد. این مسئله موجب شده تا افراد فعال در این حوزه از بازار کار مناسبی برخوردار شوند و در نتیجه درآمد بالایی داشته باشند. بازار کار نصب سیستم اعلام حریق تنها در کشور ما پر رونق نیست. تقاضا برای نصب سیستم های اعلام حریق در سایر کشورها نیز به همین اندازه و بلکه بیشتر در حال افزایش است. اگر در رشته برق ساختمان تحصیل کرده اید یا در این زمینه تجربه دارید و می خواهید آینده شغلی خود را تضمین کنید، شرکت در دوره های آموزش نصب اعلام حریق یک قدم مهم در تحقق این هدف است.

آموزش آنلاین اعلام حریق

دوره های آموزش جامع نصب اعلام حریق آموزشگاه فنی البرز به دو صورت حضوری و مجازی برگزار می شوند. در دوره مجازی یا آنلاین، افراد علاقمند می توانند بدون نیاز به حضور فیزیکی در کلاس، مهارت های لازم جهت آشنایی و نصب سیستم های اعلام حریق را فرا بگیرند.

دوره آموزش آنلاین نیز همانند دوره حضوری، شامل مباحث تئوری و عملی است که از طریق جزوات و ویدئوهای آموزشیِ باکیفیت به کارآموزان آموزش داده می شوند. مباحث عملی همگی توسط اساتید مجرب که دانش فنی بالایی در این رشته دارند و سال های طولانی در بازار این رشته مشغول به کار هستند، تدریس می شود و به صورت فایل ویدئویی در اختیار فراگیران قرار می گیرد. لازم به ذکر است، مدرک دوره آموزش مجازی از لحاظ اعتبار هیچ فرقی با دوره حضوری ندارد.

نحوه ورود به شغل نصب اعلام حریق

برای وارد شدن به بازار نصب اعلام حریق چندین روش وجود دارد. شاگردی کردن یکی از روش های قدیمی و سنتی کسب مهارت های فنی است که البته این روزها متقاضیان کمی دارد. این روش حداقل به 6 ماه شاگردی در کنار یک استادکار باتجربه نیاز دارد. علاوه بر این، در این روش فرد از آموزش اصولی و جامع برخوردار نمی شود.

شرکت در دوره های جامع و عملی یکی دیگر از روش های ورود به بازار کار این حرفه است. این روش بهترین و کوتاه ترین مسیر برای ورود به شغل نصب اعلام حریق است. کارآموز در این روش در مدت زمان کوتاهی با کلیه تجهیزات سیستم نصب حریق و نحوه نصب انواع دتکتورها در فضاهای  مختلف به صورت تئوری و عملی آشنا می شود. علاوه بر این، با مدرکی که فرد می تواند با شرکت در دوره آموزش اعلام حریق در کرج به دست بیاورد، فرصت های شغلی بهتر و بیشتری فراهم خواهد شد.

نصاب سیستم اعلام حریق می تواند یک مغازه مستقل برای خود داشته باشد یا به صورت سیار فعالیت کند. زیرا نصب سیستم اعلام حریق همیشه در محل مورد نظر انجام می شود و نصاب نیازی به داشتن مغازه ندارد.

گرفتن نمایندگی برندهای مختلف سیستم اعلام حریق یکی دیگر از روش های ورود به این شغل است. با داشتن نمایندگی، شخص می تواند در کنار امور اجرایی و نصب به فروش این محصولات نیز بپردازد و درآمد خود را افزایش دهد. برای گرفتن نمایندگی، نیاز به یک سرمایه اولیه جهت اجاره مغازه و خرید انواع سیستم های اعلام حریق است.

نظرات کاربران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *