لوگوی سایت نوین البرز

آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج ویزه بازار کار همراه با سرفصل هایی مورد تایید سازمان فنی و حرفه ای کشور برگزار می شود. کارآموزان با شرکت در این دوره افراد علاوه بر یادگیری باز و بست صحیح پنل های داخلی و خروجی، با استفاده از ابزار کار در این حرفه نیز آشنا می شوند.

کولر گازی اسپلیت از دستگاه های پر استفاده در منازل و اماکن گوناگون است. لذا کسب تخصص در نصب و تعمیر این دسنگاه، فرصت های شغلی و درآمد زایی زیادی برای افراد جویای کار به وجود می آورد.

دوره تعمیرات کولر گازی نوین البرز ، همراه با مدرک فنی معتبر از سوی آموزشگاه ارائه می گردد. در واقع پس از گذراندن ساعات آموزشی تئوری و عملی، و در صورتی که کاراموز به صورت کامل مطالب را یاد گرفت، می تواند در آزمون مدرک فنی حرفه ای شرکت کند. در نهایت با کسب نمره قبولی این گواهینامه بین المللی معتبر و قابل ترجمه، به فرد داده می شود که می تواند برگ برنده ای در بازار کار باشد.

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

 • آموزش اجزاء و قطعات الکترونیکی کولر گازی و عیب یابی آن
 • آموزش نصب انواع کولر گازی و اسپیلت
 • آموزش تجهیزات کولر اسپیلت
 • آموزش باز و بسته کردن پنل کولر گازی و باز کردن کندانسور
 • آموزش عیب یابی مدار و مسیر صحیح در کولر گازی
 • آموزش شناخت سنسورهای انواع کولر اسپلیت
 • آموزش بررسی آی سی ها و قطعات موتور فرمان
 • آموزش عیب یابی انواع کولر گازی و چگونگی رفع آن
 • آموزش اجزاء و قطعات الکترونیکی کولر گازی اینورتر
 • آموزش شستشوی پنل کولر گازی
 • آموزش اصول شارژ گاز کولر گازی
 • انواع و اقسام کولر گازی
 • آموزش و نصب سیم کشی پنل کولر گازی
 • آموزش و اصول اولیه عمومی اقلام کولر گازی
 • اصول برق و الکترونیک
 • اصول و کار کردن با اهم متر
 • آموزش صفر تا صد کندانسور
 • آموزش صفر تا صد اواپراتور
 • آموزش سیکل تبرید در کولرهای T1, T2, T3
 • آموزش مورد استفاده قدرت های کولر گازی برای فضای مناسب
 • آموزش کاربرد شیز 4راهی در کولر گازی
 • آموزش کولر گازی سرمایشی و گرمایشی
نمایش بیشتر
 • آموزش مفاهیم پایه ای الکترونیک
 • آموزش قطعه شناسی (برد کولر گازی)
 • آموزش لحیم کاری و دمونتاژ قطعات smd
 • آموزش لحیم کاری و دمونتاژ قطعات dip
 • آموزش مدار فرمان و نقش آن در برد کولر
 • آموزش عیب یابی و تعمیر مدارات فرمان
 • آشنایی با منایع تغذیه مختلف
 • آموزش کامل عیب یابی و تعمیر منبع تغذیه برد کولر گازی
 • معرفی لیستی از ابزار ضروری در تعمیر برد و اندازه گیری
 • آموزش کار با ابزار کار تعمیر برد کولر
 • آموزش رفع مشکلاتی مانند روشن نشدن کولر
 • معرفی لیستی از وب سایت ها و منابع مفید در تعمیر برد کولر
 • معرفی لیستی از قطعات تعمیراتی مهم
نمایش بیشتر

ویژگی های دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

آموزش تعمیرات کولر گازی

آموزش عملی تعمیرات کولر گازی در کرج

قیمت دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

3/000/000 تومان
شهریه عادی دوره

7/200/000 تومان

شهریه دوره با تخفیف 30%
5/000/000 تومان
شهریه دوره خصوصی
10/000/000 تومان

شهریه دوره آموزش تعمیرات برد کولر گازی

3/000/000 تومان
شهریه عادی دوره

7/200/000 تومان

شهریه دوره با تخفیف 30%
5/000/000 تومان
شهریه دوره خصوصی
10/000/000 تومان

پیش ثبت نام دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

مشکلات شایع در کولر گازی اسپلیت

کولر گازی مانند سایر وسایل الکترونیکی که کاربرد زیادی دارند، دچار مشکلات و خرابی هایی می شوند. برای فردی که تصمیم دارد از طریق دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج ، شغل تعمیرات کولر را یاد بگیرد، ضروری ست در خصوص انواع مشکلات احتمالی کولر بداند. در ادامه برخی از رایج ترین عیب ها آورده شده است:

سوختن موتور ( کمپرسور ) کولر گازی

فرسودگی کمپرسور یک حالت بسیار خاص از خرابی است که ممکن است به دلیل دمای بالا در سیم پیچ موتور یا ناحیه تخلیه کمپرسور ایجاد شود. دمای بالا عایق سیم پیچ موتور را از بین می برد که ممکن است باعث از بین رفتن مقاومت الکتریکی و در نتیجه اتصال کوتاه به زمین یا حتی باز شدن سیم پیچ شود.

سوختن موتور در کولر های گازی یکی از مشکلاتی ست که رایح است و در صورت اتفاق افتادن بسیار هزینه بردار است. خوب است با دانستن دلایل آن، از این اتقاق جلوگیری شود. وجود گرد و خاک در فیلترها، بزرگ بودن فضای خانه نسبت به ظرفیت کولر، تمیز نبودن سیم پیچ کندانسور، قدیمی شدن کمپرسور، ولتاژ زیاد، اتصال کوتاه، مبرد کم، اجزا داخلی، فقدان عایق، عدم تعمیر و نگهداری به صورت اصولی و … از دلایلی هستند که می توانند باعث داغ شدن کمپرسور و در نهایت سوختن آن شوند.

در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج مراحل عیب یابی کولر و راه های تعمیر و سپس نگهداری از این دستگاه به صورت کامل توضیح داده می شود.

استشمام بوی سوختگی از کولر

بوی سوختگی که از کولر حس می کنید می تواند به خاطر موارد زیر اتفاق افتاده باشد:

 1. سوختن گرد و خاک : اگر بعد از مدت زیادی کولر را روشن می کنید این بو در خانه پیچید، جای نگرانی نیست. اما اگر بعد از گذشت مدتی همچنان این بو را حس می کنید نیاز به بررسی تخصصی تری ست.
 2. گرفتگی و مسدود شدن فیلتر هوا : این مشکل باعث وارد شدن فشار زیاد روی موتور، فن ها و سایر اجزای کولر می شود.
 3. خرابی خازن : خازن ها به دلایل زیادی می شکنند یا می سوزند؛ از گرم شدن بیش از حد مدار یا نوسانات برق گرفته تا فرسودگی و پارگی. اگر مشکل از خازن باشد باید از یک استاد کار کولر گازی بخواهید نگاهی به دستگاه شما بیاندازد. معمولا راه حل در این مواقع، تعویض خازن است.
 4. گرمای بیش از حد موتور : مانند خازن، موتور معیوب نیز می تواند بوی سوختگی متصاعد کند. با گذشت زمان، یاتاقان های موتور ممکن است فرسوده شده و باعث گرم شدن بیش از حد موتور شوند. البته که برای رفع این مشکل نیز حتما به تعمیرکار زنگ بزنید.
 5. داغ شدن موتور تسمه درایو : برخی از اسپلیت ها به جای دمنده با درایو مستقیم مجهز به دمنده تسمه ای هستند. این سیستم ها یک تسمه لاستیکی به همراه دارند و می توانند به خاطر فرسودگی، بوی سوختگی بدهند.
 6. سوختن اجزای الکتریکی : اگر متوجه بوی پلاستیک سوخته شدید، که بوی گوگرد یا تخم مرغ فاسد نیز می دهد، ممکن است یک نقص الکتریکی خطرناک در کمین کولر گازی تان باشد. اتصال کوتاه، پیچ های شل، قطع کننده های معیوب یا اتصالات الکتریکی فرسوده در سیستم کولر شما، می توانند باعث بروز سوختگی سیم ها شوند. کولر را خاموش کنید و به تعمیرکار یا سرویسکار کولر گازی زنگ بزنید.

دلیل گرم نکردن کولر گازی

کولر گازی اسپلیت می تواند در فصل سرد، به عنوان سیستم گرمایشی، محیط را برای افراد گرم کنند. برای این کار لازم است باد گرم تولید و پخش کنند. اما گاهی اوقات بنا به دلایلی این اتفاق نمی افتد. در سرفصل عیب یابی دوره آموزش کولر گازی در کرج ، استاتید انواع دلایل برای این مشکل را مورد بررسی قرار می دهند.

از موانع تولید گرما توسط کولر گازی اسپلیت می توان به کافی نبودن گاز مبرد، خرابی برد الکترونیکی، گرفتگی فیلترها، خرابی شیر برقی چهار طرفه، خرابی کمپرسور، ایجاد نقص در خازن ، ترموستات، سنسورها، فن و … اشاره کرد. عیب یابی و تشخیص منشأ مهمترین کاری ست که در این شرایط باید انجام شود.

دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج ، مهارت کافی برای رفع این مشکل، به همراه سایر تکنیک های کاربردی دیگر را در دل خود دارد.

روشن نشدن کولر گازی با کنترل

گاهی اوقات پیش می آید که دکمه های روی ریموت کار نمی کنند و نمی توانید کولر را خاموش روشن کنید. در این شرایط فرضیه هایی داده می شود که عقلانی ترین آن ها خرابی باطری کنترل کولر، خرابی برد ریموت (کنترل)، خرابی در ریموت و یا خرابی برد کولر می باشند.

خرابی برد کولر، بدترین اتفاقی ست که در این شرایط ممکن است اتفاق افتاده باشد. برد قطعه حساسی ست و  تعمیر آن کار هر کسی نیست. بنابراین نه تنها خودتان نباید اقدام به تعمیر کنید بلکه مطمئن شوید تعمیرکار کولر آدم مطمئن و مسلطی ست که می تواند کار درست را انجام دهد.

ارور df کولر گازی

این خطا مربوط به دیفراست و یخ زدایی ست. به این معنی که سرد بودن هوای بیرون به اضافه هوای خنکی که کندانسور به بیرون می فرستد، باعث یخ زدن یونیت خارجی می شود. این در حالتی ست که از کولر گازی روی  حالت تابستان ( در فصل سرما ) استفاده کنیم.

برای برفک زدن دستگاه دلایل دیگری نیز وجود دارد که در دوره آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج به آن ها پرداخته می شود. کارآموز بعد از سپری کردن این دوره می آموزد انواع مشکلاتی از این قبیل را چگونه و با چه روشی حل و تعمیر کند.

علت آب دادن کولر گازی

مشکل رایج دیگری که کولر گازی در تابستان برایش پیش می آید، چکه کردن آب یا آبریزی کولر گازی ست. زمانی که گاز مبرد وارد لوله های اپراتور می شود، تغییر فاز داده و از گاز به مایع تبدیل می شود. کویل های کولر گازی نیز رطوبت هوا را می گیرند و آن را به صورت مایع از کولر خارج می کنند. مسیر خروجی این آب از ناودان به لوله تخلیه یا drain و از آن جا به بیرون است.

در این پروسه اگر هر کدام از اجزاء دخیل مخدوش شوند، آب به درستی تخلیه نشده و چکه می کند. در بسیاری از مواقع چکه کردن آب گچ دیوار را از بین می برد، فرش لکه می شود و یا کاغذ دیواری فرسوده شده و زرد شده که ظاهری نازیبا به محل شما می دهد.

شکستن ناودان یا سینی تخلیه آب در کولر، نصب نادرست آن، پاره شدن لوله تخلیه یا مسدود شدن آن، حتی کم بودن گاز مبرد و عدم وجود عایق بندی درست نیز می توانند به عنوان عوامل آبریزی کولر مورد بررسی قرار بگیرند.

آموزش تعمیرات برد کولر گازی

همانطور که قطعا می دانید، برد کولر گازی از حیاتی ترین قطعات بین اجزای تشکیل دهنده یک کولر گازی اسپلیت است. خرابی آن موجب بروز مشکلات عدیده ای می شود؛ از خاموش شدن ناگهانی گرفته تا ثابت ماندن دهانه کولر، تولید باد گرم، از کار افتادن کمپرسور، درست کار نکردن سیستم کولر در حالت گرمایشی و سرمایشی و … .

یک استاد کار کولر گازی یا تکنسین تعمیر کولر، باید بتواند به خوبی مشکل برد الکترونیکی کولر را شناسایی کند و بعد از عیب یابی دقیق، بهترین روش تعمیر را به کار ببندد. در دوره آموزش تعمیرات برد کولر گازی کارآموز با ابزار تعمیر برد آشنا شده، قطعه های روی برد را می شناسد، عملکرد هر یک را درک کرده و راه تعمیر آن را می آموزد.

آموزش تعمیرات کولر گازی آنلاین

یکی از دوره های آنلاین آموزشگاه نوین البرز که مورد استقبال عده زیادی قرار گرفته است، دوره تعمیرات کولر گازی مجازی است. افراد با شرکت در این دوره توانسته اند علاوه بر یادگیری مهارت های این حرفه، در هزینه های رفت و آمد و زمان خود صرفه جویی کنند. در گرمای اذیت کننده تابستان یا سرمای سوزناک زمستان، بدون نیاز به خروج از خانه، دوره های آنلاین معلم شما در مسیر آموزش هستند.

از مزیت های دیگر این دوره این است که دسترسی دائم به پنل خود دارید؛ در نتیجه در هر ساعت از روز یا شب می توانید فیلم آموزش تعمیرات کولر گازی را تماشا کرده و استفاده کنید. محدودیتی در تعداد دفعات مشاهده فیلم ها نیست و می توانید این کار را تا زمان یادگیری کامل ادامه دهید.

کارآموزان دوره آموزش تعمیرات کولر گازی آنلاین می توانند با هماهنگی آموزشگاه به مدت حداکثر 5 ساعت در کارگاه حضوری به رفع اشکال با استاد بپردازند. در پایان دوره نیز مدرک معتبر فنی آموزشگاه به شرکت کنندگان داده می شود. همچنین از آنجایی که سرفصل های دوره های ما تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای هستند، می توانید در صورت تمایل اقدام به گرفتن مدرک فنی حرفه ای نیز کنید. به این ترتیب که بنا به درخواست شما، آموزشگاه در قبال مبلغی ناچیز، شما را به سازمان معرفی کرده و شما بدون نیاز به شرکت در جلسات دوره، مستقیما می توانید در آزمون مدرک رسمی شرکت کنید.

بهترین آموزشگاه تعمیر کولر گازی

انتخاب بهترین ها همیشه نیاز به زمان و تحقیق کافی دارد. اگر کسی هستید که قصد دارید شغل تعمیرات کولر گازی را شروع کنید، به شما توصیه می شود که در ابتدای راه، دوره جامع آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج را به صورت حضوری یا آنلاین بگذرانید.

دلیل این توصیه این است که آموزشگاه نوین البرز به عنوان یکی از بهترین آموزشگاه های تعمیراتی، با انتخاب لیستی از کامل ترین سرفصل ها برای دوره تعمیرات کولر گازی، صفر تا صد آنچه باید بدانید را به شما آموزش می دهد. هر چه قدر پایه و بیس کار قوی تر باشد، سرعت یادگیری، رشد و توسعه کسب و کار نیز بیشتر خواهد بود.

مجموعه فنی نوین البرز، دوره های خود را مناسب دسته های مختلفی از افراد جامعه برگزار می کند. از افراد بی تجربه، کم سن و سال و جوان گرفته تا بازنشستگان، افراد میان سال بی کار اما مشتاق یادگیری، افراد شاغلی که نیاز به داشتن مدرک معتبر در رابطه با حرفه خود دارند، کسانی که برای مهاجرت اقدام کرده اند و می خواهند مدرک قابل ترجمه معتبر فنی حرفه ای را بگیرند و … .

این مجموعه برای اثبات حسن نیت خود به عنوان تضمین خدماتی را نیز ارائه می دهد. از جمله تجدید دوره رایگان اگر کاراموز احساس نیاز به آموزش بیشتر داشت، پشتیبانی از زمان ثبت نام تا اشتغال و درآمد زایی به صورت نامحدود، ارائه مشاوره های رایگان در طول دوره، داشتن کارگاه های مجهز و نظارت قوی و دقیق بر کار کارمندان اداری و آموزشی و مواردی دیگر.

کسب درآمد از شغل تعمیرات کولر گازی

بازار کار تعمیرات کولر گازی یکی از بازارهای خاص در ایران است.  شاید نتوان ادعا کرد که استاد کار کولر گازی می تواند در تمام طول سال کار داشته باشد. چرا که اکثریت مردم از این تاسیسات بیشتر در فصل گرم استفاده می کنند؛ علی رغم اینکه از اسپلیت ها می توان به عنوان تامین کننده هوای گرم در فصل زمستان نیز استفاده کرد.

با این وجود، حتی اگر تعمیرکار فقط در شیش ماه اول سال کار داشته باشد، می تواند درآمد خوبی برای خود داشته باشد. البته اکثر افراد با شرکت در دوره های آموزش نصب کولر گازی در کرج و آموزش نصب و تعمیر پکیج در کرج مهارت های مرتبط و به نوعی مکمل در این رشته را بیاموزند. به این ترتیب می توانند با مشغول بودن در تمام طول سال، درآمدی چند برابر درامد یک کارمند ساده داشته باشند.

از مزایای کار آزاد تعمیر کولر گازی نسبت به کار کارمندی، در کنار بیشتر بودن درآمد، این است که فردی که شغل آزاد دارد می تواند در زمانی که خودش انتخاب می کند کار کند. به محل های مختلف برود و با افراد مختلف آشنا شود. محدود به نشستن در یک جا و کار کردن برای چندین سال در یک شرکت نیست. همچنین کسی مانند تعمیرکار یا نصاب کولر گازی، می تواند بسته به خلاقیت هایش درآمد ماهیانه متغیری داشته باشد. به عبارت دیگر حقوق این افراد سقف مشخصی ندارد در حالی که برای یک کارمند چنین آپشنی وجود ندارد.

آموزشگاه نوین البرز، با هدف رفع مشکل بیکاری در جامعه، همچنین گسترش و توسعه آموزش و اصولی کردن مشاغل و افراد، انواع دوره های فنی در رشته های برق، تعمیرات و تاسیسات را برگزار می کند. در این نوشته شما درباره یکی از رشته های تاسیسات خواندید. اما دوره های تعمیرات مانند آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش تعمیرات برد در کرج و … نیز در این مجموعه به صورت تخصصی و ویژه بازار کار طراحی شده اند و در حال حاضر برگزار می شوند.

سوالات متداول آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج

بله. جلسات در کارگاه های مجهز به ابزار تعمیر کولر گازی برگزار شده و کار عملی توسط کار آموز انجام می شود. انجام کار عملی و یادگیری در حین پیاده سازی کار، از مهم ترین فاکتورها در مسیر آموزش است.

بله سرفصل های دوره تعمیرات کولر گازی در کرج طوری طراحی شده اند که شخص بتواند بعد از دوره در این زمینه شاغل شود. به عبارت دیگر این کلاس و سایر کلاس های فنی نوین البرز ویژه بازار کار طراحی شده اند.

بله، برای تسهیل و واضح شدن مسیر آموزش و در نهایت موفقیت، سرویس پشتیبانی نامحدود برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است.

در صورتیکه کارآموز اطلاعاتی در زمینه کولر گازی نداشته باشد توصیه می شود دوره نصب کولر گازی اسپلیت را بگذراند.

نظرات کاربران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *