لوگوی سایت نوین البرز

آموزش تعمیرات یخچال در کرج

دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج شامل آموزش تعمیرات برد یخچال و تعمیرات مکانیکی آن است که در مجتمع آموزشی نوین البرز به طور عملی و تخصصی آموزش داده می شود. پس از پایان دوره مدرک مورد تایید فنی و حرفه ای برای سهولت ورود کارآموزان به بازارکار اعطا می گردد.

تعمیرکار یخچال از مشاغل مهم فنی محسوب می شود که با توجه به گران قیمت بودن یخچال ها، داشتن تسلط زیاد روی کار، شرط اصلی موفقیت در آن است. از این رو دوره تعمیرات ماشین لباسشویی در کرج توسط اساتید و مهندسین برتر به کارآموزان تدریس خواهد شد که مناسب اشتغال و درآمد نیز می باشد.

همچنین تعمیر سایر لوازم منزل را می توانید در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش تعمیرات ظرفشویی در کرج  و آموزش تعمیرات لباسشویی در کرج آموزش ببینید.

فیلم معرفی دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج

سرفصل های دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج

 • آشنایی با اصول مقدماتی تعمیرات یخچال فریزر
 • آموزش نحوه نقشه خوانی شماتیک
 • آموزش نحوه تعمیر برد یخچال فریزر
 • آشنایی با اصول تعمیرات مکانیکی
 • آموزش تعمیرات برندهای مطرح بازار
 • آشنایی با برندهای مختلف یخچال و فریزر موجود در بازار ایران
 • آموزش عیب یابی و تعمیر یخچال ساید بای ساید
 • آموزش روش صحیح باز و بست ساید بای ساید
 • آموزش عیب یابی و تعمیر یخچال های معمولی
 • آموزش شارژ گاز یخچال
 • آموزش تعمیر کندانسور
 • آموزش تعمیرات کمپرسور یخچال فریزرها
 • شناخت قطعات الکترونیکی و مکانیکی
 • یادگیری کامل سرویس کاری یخچال های مختلف
نمایش بیشتر
نمایش بیشتر

ویژگی های دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج

مزایای کلاس تئوری آموزش تعمیرات یخچال در کرج

بعد از دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج چه خواهد شد ؟

قیمت دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج

شهریه عادی دوره

5/800/000 تومان

شهریه با تخفیف 30%
4/000/000 تومان
شهریه دوره خصوصی
8/000/000 تومان
مدت دوره
20 ساعت

پیش ثبت نام دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج

سوالات متداول آموزش تعمیرات یخچال در کرج

بله شما با استفاده از آموخته های این دوره می توانید مشغول به کار و درآمد زایی شوید.

بله قطعا کارآموزان در این دوره به صورت عملی مهارت فنی تعمیر بخچال را می آموزند.

مباحث دوره به صورت مقدماتی شروع می شوند و کم کم رو به پیشرفته تر شدن می روند. برای این دوره شما به پیش نیاز یا تجربه خاصی نیاز ندارید.

بله از سوی آموزشگاه مدرک فنی معتبر به شما داده می شود.

بله خوابگاه هایی برای خانم ها و آقایان وجود دارند که آموزشگاه شما را به آن جا معرفی می کنند. محل خوابگاه به آموزشگاه نزدیک است و هزینه توسط خودتان باید پرداخت شود.

دوره تعمیرات یخچال کرج

یخچال یکی از ضروری ترین لوازم خانگی است که امروزه در هر خانه ای یافت می شود. با توجه به اینکه یخچال قطعات مختلفی دارد، بنابراین تعمیر و عیب یابی آن کار پیچیده ای بوده و مستلزم مهارت و دانش تخصصی در این زمینه است. افراد فنی علاقمند به تعمیر لوازم خانگی منزل می توانند در دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج که توسط آموزشگاه نوین البرز برگزار می شود، شرکت کنند. کلیه مباحث عملی  این دوره در کارگاه های کاملا مجهز و توسط اساتید باسابقه و متخصص تدریس می شوند. در دوره جامع آموزش تعمیرات یخچال تمامی سرفصل های مرتبط با اجزای سیکل تبرید و عملکرد آنها،  نقشه خوانی مدارهای یخچال، نحوه عیب یابی خرابی انواع فن در ساید و… به طور کامل آموزش داده می شود.

دوره صفر تا صد تعمیرات یخچال در کرج

دوره صفر تا صد تعمیرات یخچال در کرج یکی از دوره های پرکاربرد و مفیدی جهت آماده سازی افراد به بازار کار پر درآمد است. مجتمع های فنی بسیاری در سراسر کشور اقدام به برگزاری دوره تعمیرات لوازم خانگی از جمله تعمیرات یخچال می کنند. آموزشگاه فنی البرز در کرج یکی از معتبرترین آموزشگاه ها در این زمینه است. در این دوره، کلیه مباحث تئوری و عملی بر اساس استانداردهای روز دنیا و توسط اساتید با دانش تخصصی بالا و رزومه قوی در زمینه تعمیرات یخچال فریزر و در کارگاه های مجهز تدریس می شوند.

دوره مقدماتی تا پیشرفته تعمیرات یخچال شامل تعمیرات انواع یخچال مانند یخچال های دوقلو، ساید بای ساید و حتی یخچالهای معمولی و قدیمی است. تمرکز اصلی در این دوره بر روی تعمیر مکانیک یخچال است. از این رو با شرکت در این کلاس، مهارت آموزان تسلط کافی در تعمیر برندهای مختلف یخچال معمولی و ساید بای ساید پیدا خواهند کرد.

 آنها همچنین، با روش های عیب یابی انواع یخچال و فریزر آشنا می شوند و قادر خواهند بود انواع یخچال را نصب و سرویس دهی کنند.  در پایان دوره، شرکت کنندگان می توانند با شرکت در آزمون، مدرک معتبر فنی حرفه ای را از سوی این سازمان بگیرند. افراد با داشتن این گواهینامه معتبر بین المللی می توانند براحتی جذب بازار کار شوند. 

دوره آنلاین تعمیرات یخچال نیز در آموزشگاه نوین البرز برگزار می شود. به این ترتیب، افراد می توانند از نقاط مختلف کشور در کلاس های آنلاین آموزشگاه شرکت کنند.

مشکلات رایج یخچال و فریزر

خرابی یخچال و فریزر دلایل مختلفی دارد که در دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج به آن ها پرداخته می شود. در ادامه به برخی از رایج ترین مشکلات یخچال و فریزر اشاره می کنیم.

یخچال خنک نمی کند: وظیفه اصلی یخچال خنک نگه داشتن مواد غذایی است. چنانچه یخچال شما غذا را خنک نگه نمی دارد، به احتمال زیاد مشکل از دمپر هوا، تیغه یا پخش کننده است. با تعویض قطعه آسیب دیده هوای خنک به یخچال باز می گردد.

مواد غذایی درون یخچال یخ می زنند: این مشکل ناشی از خیلی سرد شدن یخچال است. زمانیکه دمپر ورودی هوا خراب شده باشد، هوای بسیار سرد وارد یخچال می شود.  اختلال در عملکرد سنسور دما و برد نیز می تواند یکی دیگر از دلایل خنک کردن بیش از حد یخچال باشد.

فریزر خیلی سرد است: در زمان بروز این مشکل باید سنسور دما یا ترمیستور را بررسی کنید تا در صورت خرابی آنها با قطعه  جدید تعویض شوند. در برخی مواقع مشکل از دمپر هوا است و نیاز به تعمیر دارد.

درب یخچال عرق می کند: در زمان بروز این مشکل، واشر درب را بررسی کنید. در صورت شکستگی آن باید بفکر یک درب جدید باشید!

یخ ساز کار نمی کند: در زمان بروز این مشکل باید منبع تامین آب، لوله ها، شیر ورودی پشت یخچال و فیلترها را به طور کامل از نظر نشتی یا شکستگی بررسی کرد.

یخچال استارت نمی زند: برای این مشکل باید خازن رله، صفحه کنترل الکترونیکی و کنترل دما را مورد بررسی قرار داد.

توزیع آب در یخچال وجود ندارد: منشا این مشکل خرابی سوپاپ ورودی آب یا محرک آب قابل شستشو باشد. به این ترتیب، آبی در مخزن آب یخچال شما وجود نخواهد داشت.

یخچال یکسره کار می کند: بخاری یخ زدایی و تایمر یخ زدایی وظیفه کنترل دما در یخچال را بر عهده دارند. در صورت طولانی کار کردن این قسمتها، باید به فکر تعویض این قطعات باشید.

آموزش تعمیرات یخچال ساید بای ساید

در دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج ، بخشی از تمرکز اصلی بر روی بورد و ارتباط اجزا آن با مکانیک و موتور یخچال است. زیرا در یخچال های ساید بای ساید، بورد بیشترین فرمان را به کمپرسور، درب ها و یخ ساز می دهد. علاوه بر این، تعیین دمای یخچال نیز از دیگر وظایف این مدل یخچال می باشد. بوردهای مورد استفاده در یخچال های ساید بای ساید بسیار پیشرفته هستند. بنابراین، جهت تعمیر آنها باید از تکنسین های کارآزموده و با تجربه کمک گرفت.

آموزش تعمیر یخچال معمولی و قدیمی

آموزش تعمیر یخچال معمولی و قدیمی یکی از مباحث مورد تدریس در دوره آموزش تعمیر ات یخچال در کرج است. یخچال های قدیمی به دلیل استفاده طولانی مدت، بیشتر نیاز به تعمیر پیدا می کنند. یخچال های معمولی و قدیمی را باید به صورت دوره ای سرویس و تعمیر کرد. در دوره آموزشی تعمیر یخچال معمولی و قدیمی، تمرکز اصلی بر روی آشنایی با اجزا مختلف موتور و لوله های خنک کننده و نحوه عیب یابی آنها است. زیرا این مدل یخچال ها بیشتر از این قسمت ها دچار خرابی می شوند. برفک زدن ، خنک نکردن، داغ شدن بیش از حد موتور، یخ نزدن مواد غذایی داخل فریزر نمونه هایی از مشکلات رایج یخچال های معمولی و قدیمی هستند.

بازار کار تعمیرکار یخچال

یخچال یکی از لوازم ضروری منزل است که زندگی بدون آن بسیار دشوار خواهد بود. این وسیله پرکاربرد دائما در 24 ساعت شبانه روز کار می کند. با توجه به این مسئله، امکان خرابی در یخچال بسیار بیشتر از وسایل خانگی دیگر است. از سوی دیگر، یخچال های امروزی ساختار پیچیده ای دارند که تعمیر آنها تنها توسط افراد متخصص امکان پذیر است.

یخچال از قطعات مختلفی نظیر بورد، کمپرسور، ترموستات، رله استارت، کندانسور و … تشکیل شده است. عملکرد این وسیله بر اساس سیستم تبریدی می باشد. پیچیدگی عملکرد یخچال و تنوع قطعات آن موجب شده تا افراد در زمان بروز مشکل به تعمیرکار یخچال مراجعه کنند. با توجه به قیمت بالای یخچال، تقاضا برای تعمیر آن روز به روز در حال افزایش است. بنابراین، می توان نتیجه گرفت تعمیرکاران یخچال و فریزر از بازار کار پر رونق و درآمد بالایی برخوردار هستند.

آموزش تعمیرات یخچال در کرج ویژه بازار کار، اشتغال و درآمد زایی طراحی و برگزار می شود. اگر به دنبال منبعی معتبر جهت یادگیری این حرفه هستید، می توانید در این دوره ثبت نام کنید.

روش شروع کار تعمیرات یخچال در ایران و خارج

شغل تعمیرات یخچال یکی از مهارت های تخصصی است که نمی توان به شکل تجربی و با شاگردی کردن در زیر دست یک استاد آن را فرا گرفت. برای ورود به بازار کار تعمیرات یخچال در ایران و خارج بهترین راه، شرکت در دوره های آموزشی تعمیر یخچال فریزر است. دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج توسط یکی از آموزشگاه های فنی مورد تایید سازمان فنی حرفه ای کشور، نوین البرز، برگزار می شود. شما با شرکت در این دوره می توانید کلیه ترفندها و ریزه کاری های مربوط به نحوه عیب یابی و تعمیرات یخچال را فرا بگیرید. همچنین در این دوره، با برندهای مختلف یخچال مانند سامسونگ، ال جی، دوو، بوش، امرسان، اسنوا و … آشنا می شوید.

دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج کاملا به صورت عملی تدریس می شود. آموزشگاه فنی نوین البرز در کرج با داشتن کارگاه های مجهز، فرصتی برای شما فراهم می آورد تا بتوانید صفر تا صد آموزش تعمیر یخچال را با بهترین کیفیت و زیر نظر اساتید برتر و تجهیزات به روز فرا بگیرید. در پایان دوره، کارآموزان مدرک معتبر زیر نظر سازمان فنی حرفه ای دریافت می کنند. این مدرک مجوز ورود آنها به بازار کار حرفه تعمیر یخچال است. مدرک فنی حرفه ای بین المللی بوده و با داشتن آن می توانید جهت اخذ ویزای شغلی و ورود به بازار تعمیر یخچال در خارج از ایران اقدام کنید. شما همچنین می توانید به صورت مستقل یک مغازه تعمیر یخچال باز کنید یا در یکی از شرکت های تعمیراتی به عنوان تکنسین مشغول به کار شوید.

مدرک فنی حرفه ای تعمیرات یخچال

مدرک فنی حرفه ای تعمیرات یخچال مجوز ورود به بازار این حرفه است. این مدرک بین المللی بوده و در تمامی کشورهای عضو سازمان جهانی کار (ILO) معتبر است. برای دریافت مدرک فنی حرفه ای تعمیرات یخچال باید ابتدا در یکی از مجتمع های فنی زیر نظر این سازمان ثبت نام کرده و دوره جامع مربوط به تعمیر یخچال را به صورت کاملا عملی بگذرانید. بعد از اتمام دوره آموزش تعمیرات یخچال در کرج می توانید در آزمون ارزیابی سازمان فنی حرفه ای شرکت کرده و با کسب حداقل نمره قبولی مدرک تعمیر یخچال را دریافت کنید.
آموزشگاه نوین البرز دوره های مختلف رشته های برق و تعمیرات مانند آموزش تعمیرات موبایل در کرچ ، آموزش تعمیرات پکیج در کرج ، آموزش تعمیرات لپ تاپ در کرج و … را نیز برگزار می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره ها و شرایط برگزاری کلاس ها می توانید با کارشناسان و مشاورین مجموعه تماس بگیرید.

نظرات کاربران
5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “آموزش تعمیرات یخچال در کرج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *