لوگوی سایت نوین البرز

آموزش فیبر نوری در کرج

در دوره آموزش فیبر نوری در کرج استانداردهای فیبرنوری، طراحی پروژه های فیبر نوری، کابل کشی فیبر نوری ساختمان و مفصل زدن به صورت تخصصی آموزش داده می­شود. در این دوره آموزش­ ها به صورت تئوری و عملی با سرفصل های کامل برگزار می شود و پس از پایان دوره کارآموزان از سمت آموزشگاه به سازمان فنی و حرفه ای معرفی شده و می تاونند در آزمون مدرک رسمی آن شرکت کنند.

آموزش فیبر نوری در کرج ویژه بازار کار و اشتغال دانش آموختگان طراحی و برگزار می شود. با داشتن مدرک معتبر فنی حرفه ای فرصت های شغلی مختلف برای فرد به وجود می آید.

آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش برق ساختمان در کرج و آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج از دوره های دیگری ست که در نوین البرز برگزار می شوند. شما می توانید علاوه بر دوره فیبر نوری در این دوره ها نیز شرکت کرده و مهارت آموزی کنید.

آموزش فیبر نوری در کرج

سرفصل های دوره آموزش فیبر نوری در کرج

 • آشنایی اولیه با فیبر نوری
 • آشنایی با انواع فیبر نوری
 • مزایا و کاربردهای فیبر نوری
 • اصول موجبرهای فیبر نوری
 • آموزش مدیاکانتور در فیبر نوری
 • معرفی دستگاه فیوژن و آموزش عملی کار با آن
 • آشنایی با پیچ پنل فیبر نوری
نمایش بیشتر
 • آموزش کابل کشی فیبر نوری
 • آشنایی با انواع آداپتور فیبر نوری
 • آموزش عیب یابی در فیبر نوری
 • آموزش نصب انواع مفصل در فیبر نوری
 • تضعیف در فیبر نوری
 • آشنایی با استانداردهای مختلف در فیبر نوری
 • آموزش مسافت ها در کابل کشی و راه­های افزایش مساحت
 • و …
نمایش بیشتر

ویژگی های دوره آموزش فیبر نوری در کرج

مزایای کلاس تئوری آموزش فیبر نوری در کرج

بعد از دوره آموزش فیبر نوری در کرج چه خواهد شد

قیمت دوره آموزش فیبر نوری در کرج

شهریه عادی دوره

1/300/000 تومان

شهریه دوره با تخفیف 30%
900/000 تومان
شهریه دوره خصوصی
2/500/000 تومان

پیش ثبت نام دوره آموزش فیبر نوری در کرج

سوالات متداول آموزش فیبر نوری در کرج

برای یادگیری هر چه بهتر شما عزیزان، دوره به صورت آموزش تئوری و عملی در کارگاه های مجهز برگزار می شود.

شرکت در این دوره پیش نیاز خاصی ندارد و می توانید بدون داشتن مدرک یا علم قبلی در جلسات حاضر شوید.

به صورت مستقیم خیر اما بعد از اتمام جلسات می توانید در ازای پرداخت مبلغی، توسط آموزشگاه به سازمان فنی حرفه ای معرفی شوید. بعد از آن با شرکت در آزمون به این مدرک دست خواهید یافت.

بله با استفاده مهارت هایی که در آموزش فیبر نوری بدست می آورید میتوانید در بازار کار این رشته مشغول شوید.

اطلاعات دوره آموزش فیبر نوری در کرج

امروزه استفاده از فیبر نوری به عنوان بهترین ابزار برای انتقال اطلاعات با سرعت بالا افزایش یافته است و در صنایع مختلف به ویژه مخابرات فیبر نوری کاربرد زیادی دارد. از این رو نیاز به افراد متخصص در این زمینه زیاد می باشد که آموزشگاه نوین البرز برای علاقمندان دوره آموزش فیبر نوری در کرج را برگزار می کند. دوره آموزش فیبر نوری یکی از پرکاربردترین دوره های فنی محسوب می گردد که در آن افراد مهارت های مختلفی مانند آشنایی کامل با فیبر نوری و انواع کابل آن، نحوه صحیح کابل کشی فیبر نوری، شبکه فیبر نوری، انجام پروژه های مختلف و مفصل زدن و … را فرا می گیرند. کارآموزان می توانند پس از اتمام دوره و کسب نمره قبولی در آزمون ارزیابی مدرک معتبر اخذ نموده و به راحتی وارد بازار کار شوند.

فرصت های شغلی در رشته فیبر نوری

افرادی که در دوره آموزش فیبر نوری در کرج شرکت می کنند، با یادگیری مهارت های این رشته فرصت های شغلی مختلفی پیش روی خواهند داشت. شما می توانید به عنوان تکنسین فیبر نوری در شرکت ها و صنایع مختلف که نیاز به نصاب فیبر نوری دارند استخدام و مشغول به کار شوید. یکی دیگر از فرصت های شغلی این رشته، انجام پروزه های مختلف کابل کشی فیبر نوری به صورت شخصی می باشد. در واقع شما به عنوان یک متخصص حرفه ای در این زمینه با مجموعه های مختلف جهت انجام دادن پروژه های فیبر نوری آنها قرارداد می بندید.

استخدام در شرکت مخابرات از دیگر فرصت های شغلی در رشته فیبر نوری محسوب می شود که می توانید پس از اتمام دوره آموزشی در نوین البرز و دریافت مدرک مربوطه وارد این کار شوید.

معرفی بازار کار فیبر نوری

فیبر نوری در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که سرآمد همه آنها مخابرات است. شرکت های تلکام در سراسر دنیا و کشور ما در حال پیشرفت هستند و استفاده از فیبر نوری فاکتور اصلی رشد و توسعه آنها محسوب می شود. فیبر نوری نوعی کابل جدید است که عملیات انتقال اطلاعات مختلف مانند داده های تصویری و … را با سرعت بسیار بالایی انجام می دهد.

کابل کشی فیبر نوری جزو امور بسیار تخصصی محسوب می شود و طراحی و اجرای شبکه های فیبر نوری برای پروژه های بزرگ فقط از عهده متخصصان و افراد حرفه ای بر می آید. از این رو در دنیای پیشرفته امروزی که بر پایه تکنولوژی می باشد، نیاز به نصابان و کارشناسان حوزه مخابرات و فیبر نوری به شدت احساس می گردد. با این تفاسیر می توان گفت بازار کار فیبر نوری از وضعیت خوبی در زمان حال و از آینده درخشانی برخوردار است.

مزیت شرکت در دوره صفر تا صد فیبر نوری در نوین البرز

در دوره آموزش فیبر نوری در کرج که توسط مجموعه نوین البرز برگزار می گردد، مهارت های مختلفی به کارآموزان آموزش داده می شود. از مهمترین مزیت های این دوره می توان به این اشاره نمود که مهارت های مربوط به فیبر نوری مانند نحوه کابل کشی، طراحی و انجام پروژه های مختلف فیبر نوری و … توسط بهترین اساتید و کارشناسان حرفه ای و مجرب ارائه می شوند.

فراهم بودن کارگاه های مجهز و محیط آموزشی مناسب با بهترین تجهیزات و وسایل یکی دیگر از مزیت های دوره آموزش فیبر نوری است. همچنین کارآموزان می توانند در طول آموزش خود به صورت حضوری یا آنلاین از پشتیبانی نامحدود آموزشگاه و اساتید بهره مند گردند.

تدریس دروس و سرفصل های کاربردی مطابق با استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای و اعطای مدرک معتبر فنی و حرفه ای پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون از مزایای مهم این دوره پرطرفدار محسوب می شود. دانش آموختگان می توانند با استفاده از این مدرک روند مهاجرت به کشورهای خارجی را تسهیل نموه و حتی در آن کشورها به راحتی مشغول به کار شوند؛ زیرا این مدرک اعتباری بین المللی دارد.

همچنین در این دوره شما آموزش می بینید که چطور هزینه های واقعی یک پروژه را برآورد نموده و چگونه یک پیش فاکتور مناسب ارائه کنید و به چه صورت اجناس مورد نیاز خود را از منابع تامین مورد اطیمنان در بازار تهیه نمایید تا به سود و درآمد بهتری برسید.

آموزش آنلاین فیبر نوری

آموزش آنلاین فیبر نوری بهترین گزینه برای افرادی است که امکان شرکت حضوری در کلاس ها و دوره را ندارند. علاقمندان به شرکت در دوره آموزش فیبر نوری در کرج می توانند به صورت مجازی و غیرحضوری نیز از آموزش های این دوره بهره ببرند. در دوره مجازی نیز به مانند دوره حضوری تمامی مهارت ها و تکینک ها توسط بهترین اساتید تدریس می شوند و کارآموزان می توانند به خوبی با روش های کابل کشی، تجهیزات، مفصل زدن، کار با ابزار و دیگر موارد مربوط به فیبر نوری آشنا شوند.

همچنین ارائه فایل های آموزشی مناسب و با کیفیت و ارائه پشتیبانی نامحدود و ارتباط با کارشناسان از مهمترین مزایای آموزش آنلاین فیبر نوری محسوب می شوند.

آموزش نحوه کابل کشی فیبر نوری

یکی از سرفصل های مهم در دوره آموزش فیبر نوری در کرج مجموعه نوین البرز ، آموزش نحوه کابل کشی فیبر نوری می باشد. کابل کشی جزو مهمترین مراحل انجام پروژه های مختلف فیبر نوری است و امری بسیار تخصصی محسوب می شود که نیازمند مهارت های ویژه ای است.

از آنجایی که فیبر نوری از رشته های شیشه و پلاستیک تشکیل شده و داده ها را در قالب نور هدایت می کند، از حساسیت بالایی برخوردار است. بنابراین برای نصب و کابل کشی فیبر نوری باید دقت زیادی گردد و نکات مهمی رعایت شود. به طور کلی دور روش زمینی و هوایی برای کابل کش فیبر نوری به کار می رود. هر کدام از این روش ها ملاحظات مخصوص به خود را دارد که در دوره آموزش فیبر نوری به کارآموزان با جزئیات آموزش داده می شوند.

اتصال فیوژن چیست؟

فیوژن یک فناوری جدید است که برای اتصال دو کابل فیبر نوری به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد. در این روش که با نام جوش فیبر نوری نیز شناخته می شود، از گرما برای اتصال کابل ها استفاده می گردد. دستگاه فیوژن با ایجاد حرارت و گرما (قوس الکتریکی) موجب ذوب شدن تارهای فیبر نوری در نقطه جوش شده و اتصال بین دو کابل را برقرار می کند. هدف از اتصال فیوژن کم کردن پراکندگی و بازتاب نور در طول کابل فیبر نوری می باشد.

درواقع هدف از فیوژن فیبر نوری اتصال دو فیبر نوری به گونه ای است که نوری که از میان الیاف عبور می کند در محل جوش پراکنده یا منعکس نشده و منطقه جوش و ناحیه اطراف آن به اندازه یک فیبر یکپارچه قوی و سالم باشد.

اگر علاقه مند به رشته های فنی دارید پیشنهاد نوین البرز به شما، شرکت در دوره های آموزش تعمیرات پکیج در کرج ، آموزش نصب کولر گازی در کرج ، آموزش تابلو برق صنعتی در کرج و بیش از چهل دوره آموزشی دیگر در این آموزشگاه است. برای کسب اطلاعات کامل در این مورد، می توانید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید.

نظرات کاربران
4.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *