لوگوی سایت نوین البرز

آموزش لوله کشی ساختمان در کرج

دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج ، دوره ای جامع و کامل در راستای آموزش شغل لوله کشی استاندارد به علاقه مندان این رشته است. با شرکت در این کلاس ها کارآموزان با انواع روش های لوله کشی گاز، آب و فاضلاب آشنا می شوند. چالش های احتمالی بازار کار برای افراد باز شده و استاد دوره با به کارگیری علم و تجربه خود، سعی می کند راه غلبه بر آن ها را بیاموزد.

در ساعات عملی آموزش، افراد حاضر در کلاس ابزار کار را از نزدیک می بینند و با آن ها، زیر نظر مدرس، کار می کنند. از این رو گفته می شود دوره لوله کشی ساختمان کرج مناسب برای کسانی ست که می خواهند بعد از اتمام دوره وارد بازار کار شوند. تجربه های عملی بدست آمده در طی دوره به شما کمک می کند تا راه موفقیت خود را سریع تر بگذرانید.

آموزش تعمیرات کولر گازی در کرج ، آموزش تعمیرات پکیج در کرج و آموزش نصب کولر گازی در کرج دوره های دیگری هستند که در رشته تاسیسات نوین البرز در حال برگزاری می باشد. افراد می توانند با داشتن مدرک معتبر این دوره ها، می توانند به درآمد های خوبی در ایران و سایر کشورهای دنیا، برسند.

آموزش لوله کشی ساختمان در کرج

سرفصل های دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج

 • یادگیری مقدماتی روش جوشکاری برق و گاز
 • یادگیری اتصال لوله ها و کاربرد هر اتصال
 • آموزش روش کار با لوله چند لایه (تلفیقی)
 • یادگیری کامل لوله کشی کلکتوری با لوله های پنج لایه
 • آموزش انواع لوله : پوش فیت، پولیکا، چسبی
 • یادگیری روش نصب شیر آلات
 • آشنایی یا نحوه عایق بندی ( حرارت – رطوبت )
 • آموزش کامل ابزار جلوگیری از پوسیدگی لوله
 • یادگیری لوله کشی های سرد و گرم
 • آموزش لوله کشی فاضلاب خانگی و صنعتی ( یادگیری تنظیم شیب، نصب تأسیسات، سیستم تهویه، نقشه کشی و نقشه خوانی و …)
 • یادگیری ایجاد خط لوله به منظور تهویه و جمع آوری آب باران
 • یادگیری نحوه نصب آبگرمکن های مختلف
 • آموزش تشخیص و رفع عیب نشتی در لوله کشی های ساختمان
 • تدریس عملی لوله کشی با روش های متفاوت و مرسوم
 •  
نمایش بیشتر
 • یادگیری کامل روش فلز کاری
 • آشنایی و یادگیری کامل ابزار فلز کاری
 • آشنایی و یادگیری کار با ابزار لوله کشی و سیستم های متریک
 • آموزش انواع لوله های موجود در بازار
 • یادگیری و بررسی انواع اتصالات لوله ها ( موقت و نیمه موقت)
 • یادگیری روش پرچکاری اصولی
 • آشنایی با پیچ و مهر ها و اتصالات ناشی از آن ها
 • یادگیری کامل رسم کروکی و نقشه لوله کشی
 • یادگیری روش خواندن نقشه در لوله کشی ساختمان
 • یادگیری کامل اصول کنده کاری برای قرار دادن لوله ها
 • آموزش کار با برقو یا کالیبراتور و برش لوله
 •  
نمایش بیشتر

ویژگی های دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج

آموزش لوله کشی ساختمان

مزیت های دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج

قیمت دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج

3/000/000 تومان
شهریه عادی دوره

8/000/000 تومان

شهریه با تخفیف 30%
5/500/000 تومان
شهریه دوره خصوصی
11/000/000 تومان
مدت دوره
20 ساعت

پیش ثبت نام دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج

آموزش لوله کشی ساختمان

از سیستم لوله کشی برای تامین آب در ساختمان استفاده می شود. از طریق سیستم توزیع لوله ها، آب از آشپزخانه ، حمام و توالت به خروجی ها می رسد. سیستم زهکشی فاضلاب نیز برای خلاص شدن از شر فضولات انسانی از طریق شبکه منظم لوله های زهکشی طراحی شده است. در دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج ، طرز صحیح لوله کشی به صورت عملی آموزش داده می شود.

لوله های سیستم توزیع ( سیستم لوله کشی ) عموماً از لوله های GI، مس، HDPE، CPVC استفاده می شود. البته امروزه بیشتر از لوله های پلاستیکی CPVC استفاده می شود زیرا زنگ نمی زند، وزن سبک دارد ، نصب و نگهداری آسان و اقتصادی است.

آموزش لوله کشی آب از واجبات این روزهاست. چرا که در منازل، کارخانه ها، پاساژ ها و سایر مکان های اداری و تجاری، نیاز به این تکنولوژی و روش می باشد. مردم به داشتن آب لوله کشی، گاز لوله کشی و لوله کشی های فاضلاب عادت کرده اند و زندگی بدون چنین امکاناتی برایشان غیر ممکن است.

با این توضیحات به سراغ توضیحات گسترده تری در مورد این شغل و رشته می رویم.

ابزار مورد نیاز لوله کشی ساختمان

قبل از هر چیزی باید بدانید در شغل لوله کشی ساختمان، نیاز به ابزارهای مختلفی ست. اما بسته به میزان تجربه و اصطلاحا سطح کاری، این ابزار برای لوله کش های مختلف فرق می کند. در پروژه های کوچک، در خور شرایط حاکم، ابزار معمولی تر و سبک تر هستند. لوله های کوچک تر استفاده می شوند و در زمانی کمتر لوله کش کار را انجام می دهد.

اما هر چقدر پروژه بزرگتر می شود، طبیعتا دستگاه ها سنگین تر شده و ابزار تخصصی تری نیاز داریم. در آموزش تاسیسات لوله کشی ساختمان با انواع این ابزار آشنا خواهید شد. همچنین در موقعیتی مناسب با این ابزارآلات کار خواهید کرد و کار عملی با ان ها را فرا خواهید گرفت.

کاتر لوله

اگر با لوله مسی کار می کنید، کاتر لوله یک ابزار لوله کشی ضروری است. مس به برش های تمیز و مربعی نیاز دارد و کاترهای لوله دقیقاً این کار را انجام می دهند؛ با زحمت بسیار کمتری نسبت به اره برقی. دارای یک چرخ برش نازک است که فلز را برش می دهد و یک چرخ فشار صاف که هنگام چرخاندن دستگیره ابزار فشار وارد می کند. ابزار را روی یک لوله محکم کنید و آن را در اطراف لوله بچرخانید و بعد از هر دو یا سه چرخش دستگیره را سفت کنید. چرخ های برش به تدریج مواد را برش می دهند.

 انبرها و آچارها

انبرهای رایج در لوله کشی دارای دندانه های نامنظم زیادی هستند که می توانند برای نگه داشتن و چرخاندن مهره ها و پیچ ها با قطرهای بزرگتر، صرف نظر از شکل آن ها، استفاده شوند.

آچار فرانسه 10،12 و یا در مقیاس های بزرگتر، آچارهای بزرگتر، بسیار کاربردی هستند. آچار آلن، شلاقی، انبردست، سیم چین، دم باریک و … نیز هر کدام به منظوری خاص مورد نیاز هستند و باید در جعبه ابزار هر شخص لوله کش موجود باشد.

سیمان لوله پی وی سی

سیمان پی وی سی یک حلال شیمیایی تیکسوتروپیک بدون قطره است که قطعات مختلف لوله را برای ایجاد اتصالات ضد نشتی ذوب می کند. هر نوع PVC به سیمان متفاوتی نیاز دارد. رایج ترین لوله از پلی وینیل کلراید ساخته شده و به سیمان پی وی سی نیاز دارد. هنگامی که سیمان پی وی سی روی لوله اعمال می شود، یک اتصال قوی ایجاد می کند که از اتصالات اطراف آن قوی تر است.

سایر ابزار:

متر، کولیس، چکش، لباس ایمنی، کلاه و عینک ایمن، کفش ضد ضربه و ضد احتراق، سیم سیار، ابزار جوشکاری مثل دستگاه جوش و ماسک، دریل، بتن کن، پلیسه گیر لوله ها، دستکش کار، پرس های دستی یا هیدرولیکی و … از جمله ابزاری هستند که در روند کار لوله کشی مفید هستند.

آموزشگاه فنی حرفه ای لوله کشی ساختمان

شاید بتوانید تصور کنید که کار لوله کشی تا چه اندازه می تواند بااهمیت باشد. اشتباهاتی هر چند کوچک در محاسبات، می تواند باعث گرفتگی زود به زود لوله ها، بو گرفتن و ترکیدن آن ها و در مجموع دردسرهایی از این دست شود. تعویض لوله کشی ساختمان بسیار کار پر زحمتی ست. ساکنین مجبور هستند محل را تخلیه کنند و یا اگر در همان محل ساکنن باشند باید پروسه ای طولانی را همراه با گرد و خاک و سایر بهم ریختگی ها تحمل کنند.

این اتفاقات می تواند در هر ساختمانی رخ دهد مگر اینکه بیس لوله کشی توسط فردی حرفه ای انجام شده باشد. شخصی که کار لوله کشی را انجام می دهد باید از استانداردها، روش های به روز، ابزار مختلف در لوله کشی، محاسبات دقیق، شناخت لوله ها ( جنس، استحکام و قیمت) و بسیاری اطلاعات دیگر خبر داشته باشد.

آموزش دیدن برای شروع کار الزامی ست. بسیاری از افراد فکر می کنند چون لوله کشی شغلی ست که با آچار و ابزار انجام می شود و در مواقعی کثیفی های زیادی به همراه دارد، نیاز به آموزش ندارد. برخلاف این نظریه، فردی که علاقه مند به شروع این حرفه است باید در آموزشگاهی معتبر دوره آموزش لوله کشی ساختمان را پشت سر بگذارد.

آموزشگاه نوین البرز با توجه به کمبود لوله کش های آموزش دیده، دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج را برگزار می کند. این دوره نه تنها برای افراد بی تجربه و تازه کار، بلکه برای کسانی که تجربه کار در این حرفه را دارند نیز بسیار مفید است. افراد می توانند با استفاده از موضوعاتی که در دوره آموزش لوله کشی کرج تدریس می شود، مهارت های جدید کسب کنند و یا آن ها را ارتقا دهند.

آموزشگاه لوله کشی ساختمان نوین البرز با برگزاری دوره های لوله کشی به صورت عملی و تکنیکال، صفر تا صد لوله کشی را به صورت اصولی و استاندارد و همچنین عیب یابی خطوط لوله را به کارآموزان آموزش می دهد. همچنین می توانید بعد از اتمام دوره مدرک معتبر آموزشگاه، که فعالیت های خود را تحت نظر سازمان فنی حرفه ای دنبال می کند، وارد بازار کار شده و به درآمد برسید.

لوله کشی آب و فاضلاب

در لوله کشی فاضلاب، هدف هدایت فضولات انسانی و آب های مصرفی خانگی و صنعتی به خارج از منظقه شهری ست. لوله کشی که از شبکه های فاضلاب اطلاعاتی نداشته باشد و مهارت ایجاد و ساخت خط لوله در این مسیر را کسب نکرده باشد، نمی تواند به جایگاه خوبی در این راه برسد.

مبحث آموزشی لوله کشی فاضلاب یکی از اصلی ترین مطالب در دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج است. کارآموزان می توانند این اطمینان خاطر را داشته باشند که با شرکت در این دوره، می توانند چنین مهارت کسب کرده و با اتکا بر آن رزومه کاری قوی تری برای خود رقم بزنند.

در این سرفصل آموزش محاسبات شیب برای خط لوله، آموزش نصب سیفون، نصب کف شورها، نصب کف خواب و سایر تجهیزات فاضلابی، نقشه کشی و نقشه خوابی سیستم خط لوله فاضلاب، تعبیه سیستم های تهویه در لوله های فاضلاب و … جای داده شده اند. شما خواهید آموخت که برای لوله کشی فاضلاب باید از لوله هایی با جنس چدن، پوشفیت و پلیکا استفاده کرد و اینکه هر کدام چه مزایا و معایبی دارند؛ یا اینکه چه تفاوت هایی بین آن ها وجود دارد.

 

بازار کار لوله کشی ساختمان

رشته لوله کشی از نظر فنی و اشتغال در شرایط خوبی در جامعه ما برخوردار است. انتقال و هدایت آب و فاضلاب، توزیع گاز و توزیع آب آشامیدنی و مصرفی خانه ها و صنایع، هدف اصلی از انجام لوله کشی ست. شغل لوله کشی، شاید با کمی تفاوت در روش و ابزار کار، در کشورهای دیگر نیز از بازار خوبی برخوردار است. به این معنی که اگر قصد مهاجرت دارید با داشتن این مهارت می توانید در کشورهای دیگر کسب درآمد کنید.

پروژه های ساختمان سازی و برج سازی، همه به افرادی با مهارت های فنی مختلف مانند نصب پکیج و کولر گازی، سیم کش و برق کار ساختمان، لوله کش آب و گار نیاز دارند. شخص لوله کش می تواند در این پروژه ها همکاری داشته باشد و یا اینکه مغازه ای شخصی برای خود باز کند و از راه های تبلیغاتی ساده مشتری کسب کند.

عده ای در سایت ها و اپلیکیشن هایی مثل دیوار، شیپور و سایت های کاریابی، برای خود مشتری جذب می کنند. با داشتن منش و رفتاری احترام آمیز، تخصص بالا، کیفیت کار قابل قبول و سرعت عمل منطقی، یک مشتری را به دو نفر و حتی بیشتر تبدیل می کنند.

میزان درآمد زایی از شغل لوله کشی ساختمان به تلاش خود فرد بستگی زیادی دارد. آموزشگاه نوین البرز در خدمات پشتیبانی نامحدود خود بعد از پایان دوره، می تواند پاسخگوی سوالات شما عزیزان در زمینه کسب و کار نیز باشد. اما توصیه کارشناسان این است که پایه کار خود را قدرتمند بسازید تا در مراحل بعدی موفق باشید.

آموزش، پایه و اساس هر فعالیت و حرفه ای ست. دوره جامع آموزش لوله کشی ساختمان در کرج می تواند شما را برای کسب موفقیت مادی و معنوی آماده کند. چرا که بستر رشد فراهم است و تنها کافی ست فرد با فکر و خلاقیت خود، بیشترین سود را نصیب خود کند.

لوله پلی اتیلن متقاطع (PEX)

لوله پلی اتیلن متقاطع (PEX) یک ماده پلاستیکی است که برای سیستم های لوله کشی آب مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول مزایای زیادی نسبت به لوله های لوله کشی مسی، پی وی سی و فولادی گالوانیزه دارد. PEX نسبت به لوله های سفت و سخت انعطاف پذیر و راحت تر نصب می شود و مقاومت در برابر حرارت بالا و دوام طولانی مدت را ارائه می دهد. PEX در اندازه های 1/4 اینچ تا 4 اینچ در قطر عرضه می شود. رایج ترین اندازه های مورد استفاده برای لوله کشی آب 1/2، 3/4 و 1 اینچ می باشد.

کاربردهای لوله کشی با PEX

لوله لوله کشی PEX در دهه 1960 توسعه یافت و توسط کلیه قوانین اصلی لوله کشی و ساختمان در ایالات متحده پذیرفته شده است، با این حال، کدهای محلی، که قانون در هر منطقه ای هستند، ممکن است الزامات یا محدودیت های خاصی برای نصب PEX داشته باشند.

روش استاندارد برای نصب لوله PEX این است که آن را با اتصالات خاردار و حلقه های مخصوص چین دار فلزی متصل کنید که با استفاده از یک ابزار چین دار محکم می شوند. هنگامی که حلقه در جای خود فشرده شد، نصب کننده آن را با ابزار “go/no go” بررسی می کند که قطر مناسب حلقه چین را تایید می کند. PEX همچنین می‌تواند با اتصالات فشاری مناسب برای DIY نصب شود. برش لوله PEX با کاتر لوله PEX آسان است.

به طور کلی می توان از لوله های PEX برای موارد زیر استفاده کرد:

 • خطوط آبرسانی یا سیستم های توزیع قابل حمل
 • کاربردهای گرمایش کف تابشی
 • کاربردهای انتقال حرارت مانند خنک کننده کف، ذوب برف و محافظت در برابر سرما
 • توزیع آب برای کاربردهای آب گرم، از جمله رادیاتور
 • سیستم های آتش نشانی/آبپاش مسکونی

لوله های PVC در ساختمان

پی وی سی یا پلی وینیل کلراید یکی از متنوع ترین انتخاب ها برای کاربردهای مختلف در بسیاری از زمینه ها از جمله صنعت ساختمان است. لوله های پی وی سی ذاتا قوی، سبک وزن، انعطاف پذیر، آسان برای حمل و نقل و اقتصادی هستند. در کنار تمام این ویژگی ها، عمر طولانی و قابلیت بازیافت آنها را به گزینه اقتصادی اصلی برای پروژه های ساختمانی مسکونی و تجاری تبدیل می کند.

در دوره آموزش لوله کشی ساختمان در کرج کار با این لوله ها آموزش داده می شود و شما به عنوان یک لوله کش حرفه ای باید انواع لوله ها را بشناسید و کار با آن ها را بلد باشید.

مزایای لوله های پی وی سی در ساخت و ساز

استحکام: لوله های پی وی سی لوله های محکم و مقاومی هستند. در کنار استحکام مکانیکی خوب، مقاومت سایشی بالایی نیز دارند. نگرانی در مورد آسیب های ناشی از حمل و نقل و نصب با لوله های PVC را فراموش کنید.

سبک وزن: این یکی از بزرگترین مزایای لوله های PVC در مقایسه با مواد جایگزین مورد استفاده برای لوله کشی است. وزن کمتر به معنای هزینه کمتر حمل و نقل و هزینه کمتر نیروی کار است. در عین حال، کار سریعتر پیش می رود زیرا یک فرد مجرد می تواند یک قطعه بزرگ لوله را به راحتی اداره کند.

اتصالات ضد نشتی: هنگامی که از سیمان حلال مطمئن اوری پلاست به همراه لوله‌ها و اتصالات پی وی سی آن استفاده می‌کنید، تنظیماتی کاملاً ضد نشتی و بدون هیچ مشکلی دریافت می‌کنید.

نصب آسان: عامل مشترک در هر یک از این لوله های پی وی سی سبک وزن این است که بسیار آسان نصب می شوند. شما می توانید آنها را به راحتی در شکل مورد نیاز خود برش دهید، جوش دهید یا به هم وصل کنید و همچنان انتظار عملکردی مشابه همیشه داشته باشید.

مواد غیر سمی و ایمن: بی اثر بودن شیمیایی PVC تضمین می کند که مواد ایمن و غیر سمی برای حمل و نقل آب آشامیدنی است.

مقاوم در برابر آتش: لوله های PVC قابل اشتعال نیستند و بدون منبع اشتعال خارجی به سوختن ادامه نمی دهند.

مقاوم در برابر خوردگی: برخلاف مواد جایگزین لوله، PVC در معرض مواد شیمیایی خشن یا اشعه ماوراء بنفش خورده نمی شود. این باعث می شود آنها به عنوان لوله های زهکشی / SWR، راه حل های لوله کشی در فضای باز و غیره انتخابی عالی باشند.

مجموعه فنی نوین البرز میزبان عزیزان علاقه مند به شغل های فنی در دوره های حضوری و آنلاین آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش تعمیرات برد در کرج و … می باشد. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما دوستان گرامی در زمینه زمان و شرایط برگزاری دوره ها می باشد.

سوالات متداول آموزش لوله کشی ساختمان در کرج

خیر، کلاس ها در کارگاه تجهیز شده به ابزار لوله کشی برگزار می شوند و کارآموزان پس از آموزش، زیر نظر استاد با ابزار مختلف کار کرده و تجربه های عملی به دست می آورند.

دوره جامع لوله کشی ساختمان در کرج حاوی کلیه جزئیات برای ساخت یک خط لوله موثر و استاندارد است. روش انجام کار برای مکان های مختلف تفاوت های کوچکی دارند که بنا به صلاح دید استاد مطرح می شوند.

بله کاملا. این دوره ویژه بازار کار و اشتغال تهیه و تدوین شده است. سرفصل ها شامل مطالبی هستند که انواع مهارت های حرفه ای برای شروع کار را به شما ارائه می دهند.

مجموعه نوین البرز با پشتیبانی نامحدود و مشاوره های رایگان، به کارآموزان در مسیر یادگیری و صاحب شغل شدن کمک می کند. این خدمات حتی زمانی که شما دوره آموزشی را به پایان رسانده اید ادامه خواهد داشت و بدون محدودیت می توانید سوالات و ابهامات خود را از کارشناسان ما بپرسید.

نظرات کاربران
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *