لوگوی سایت نوین البرز

آموزش نصب کرکره برقی در کرج

آموزش نصب کرکره برقی در کرج از جمله دوره هایی است که در چند سال اخیر بسیار مورد توجه کارآموزان قرار گرفته است. آموزش نصب کرکره برقی شامل نحوه تنظیم کرکره برقی، طریقه نصب چشمی و تعویض فنر بوده است که تخصصی و جامع توسط اساتید خبره آموزشگاه نوین البرز ارائه می شود.

در این دوره آموزشی روش نصب کرکره برقی را به صورت تئوری و عملی از اصول پایه تا پیشرفته را یاد گرفته و برای ورود به بازارکار این حرفه آماده خواهید شد. آموزش ها از مدرک معتبر نیز برخوردار می باشد.

علاقه مندان به مشاغل فنی می توانند در دوره هایی مانند آموزش نصب جک برقی در کرج و آموزش نصب درب ریلی در کرج در کنار دوره نصب کرکره برقی شرکت کرده و مهارت های خود را تکمیل کنند. که نتیجه آن روبرو شدن با پیشنهادات کاری بیشتر خواهد بود.

آموزش نصب کرکره برقی در کرج

سرفصل های دوره آموزش نصب کرکره برقی در کرج

 • معرفی ساختار چهار چوب کرکره برقی
 • آموزش تئوری و نصب عملی موتور توبلار کرکره برقی
 • آموزش تئوری و نصب عملی موتور ساید کرکره برقی
 • آموزش تئوری و نصب عملی انواع برندهای موتور سانترال
 • آموزش و بررسی انواع متداول موتورهای موجود در بازار و انتخاب موتور از نظر قیمت و کیفیت (اختصاصی)
 • انواع تیغه های کرکره برقی و معرفی انواع برندهای برتر ، تولیدکنندگان و واردکنندگان
 • آموزش و نصب انواع تیغه های قوس دار و تخت و کاربرد های آنها
 • آموزش و نصب سری تیغه های پانچ شده و دارای فوم و مقایسه آنها
 • آموزش و نصب انواع تیغه های ۲ جداره ، تک جداره ، ۲پل و تک پل در اموزش نصب کرکره برقی
 • آموزش انتخاب موتور مناسب برای کرکره برقی برحسب مشخصه وزن سازه(اختصاصی)
 • آموزش و معرفی انواع چهار چوب هایی که کارآموز در آینده شغلی خور با آنها مواجه خواهد شد(اختصاصی)
 • آموزش و نصب قوطی ها در هر نوع چهار چوب و نصب صحیح در اموزش نصب کرکره برقی
 • اموزش نصب کرکره برقی انواع صفحات پلیت بر روی چهار چوب سازه
 • آموزش نصب صحیح انواع موتور های کرکره برقی بر روی پلیت ها به صورت صحیح (بسیار مهم)
 • اموزش نصب کرکره برقی نصب صحیح و شاقول شده ریل کرکره برقی
 •  
نمایش بیشتر
 • اموزش نصب کرکره برقی – شفت انواع موتور های کرکره برقی
 • آموزش و نصب انواع کپس و معرفی انواع متداول آنها در اموزش نصب کرکره برقی
 • اموزش نصب کرکره برقی نحوه صحیح برش تیغه های کرکره برقی
 • آموزش و نصب انواع چهار چوب کرکره برقی در مکان های مسقف و بدون سقف
 • اموزش نصب کرکره برقی تنظیم حدود کار موتور کرکره برقی
 • گذری بر تعمیر و نگهداری کرکره برقی در اموزش نصب کرکره برقی
 • آموزش نصب آخرین تیغه کرکره برقی بهمراه جا قفلی کرکره برقی
 • آموزش بهترین مسیر سیم کشی کرکره برقی و بررسی حالت های مختلف نصب در محل(مهم)
 • آموزش و نصب master یا جعبه کنترل کرکره برقی
 • آموزش اضاف کردن کنترل فرمان کرکره برقی در اموزش نصب کرکره برقی
 • آموزش و نصب چراغ آلارم بالای درب کرکره برقی
 • انواع time های کرکره برقی و نحوه تنظیمات انها
 • آموزش انواع چشم های آلتراسونیک و بررسی خانواده آنها
 • آموزش انواع ups (برق اضطراری) در اموزش نصب کرکره برقی
 • آموزش نحوه صحیح جوشکاری سازه
 • آموزش سرویس و نگهداری و تعمیرات دوره ای کرکره برقی
 •  
نمایش بیشتر

ویژگی های دوره آموزش نصب کرکره برقی در کرج

آموزش نصب کرکره برقی در کرج در آموزشگاه نوین البرز

کارگاه آموزش نصب کرکره برقی در کرج در آموزشگاه نوین البرز

قیمت دوره آموزش نصب کرکره برقی کرج

شهریه عادی دوره

2/200/000 تومان

شهریه با تخفیف 30%
1/500/000 تومان
شهریه دوره خصوصی
3/000/000 تومان

پیش ثبت نام دوره آموزش نصب کرکره برقی در کرج

سوالات متداول آموزش نصب کرکره برقی در کرج

بله قطعا. به طور کلی آموزشگاه نوین البرز دوره نصب کرکره برقی را با هدف اشتغال زایی و تربیت نیروی متخصص برای شغل نصب کرکره برقی برگزار می کند.

پیش نیاز خاصی مورد نیاز نمی باشد. اما آشنایی با برق ساختمان می تواند شما را در یادگیری این شغل کمک کند.

آموزشگاه نوین البرز مدرک فنی معتبر به کارآموزان دوره آموزش نصب جک برقی در کرج می دهد. این مدرک مورد قبول شرکت های داخل ایران می باشد و شما می تواند در هنگام استخدام ان را ارائه دهید.

بله آموزشگاه کاراموزان محترم شهرستانی را برای اقامت موقت به خوابگاه هاب اطراف آموزشگاه معرفی می کند.

اطلاعات دوره آموزش نصب کرکره برقی در کرج

امروزه به کار گیری درب های اتوماتیک و کرکره های برقی به خاطر راحتی باز و بسته شدن و سهولت در رفت و آمد رواج پیدا کرده است. متقاضیان زیادی تمایل به استفاده از کرکره برقی در اماکن مختلف مسکونی، تجاری، اداری و … دارند و می توان گفت با داغ بودن بازار کار در این زمینه نیاز به افراد متخصص احساس می شود. از این رو دوره آموزش نصب کرکره برقی در کرج که توسط آموزشگاه نوین البرز برگزار می گردد، به یکی از دوره های تخصصی پر طرفدار تبدیل شده است. در این دوره کارآموزان با انواع موتورهای به کار رفته در کرکره های برقی آشنا شده و مهارت های لازم جهت تعمیر و نصب کرکره برقی به صورت کامل و جامع توسط اساتید حرفه ای آموزش داده می شوند.

معرفی انواع موتورهای کرکره برقی

یکی از مهمترین اجزا و قطعات کرکره برقی، موتور است. موتور کرکره برقی با استفاده از جریان برق شروع به کار نموده و به وسیله ایجاد نیروی گشتاور تیغه درب را به حرکت در می آورد و باعث باز و بسته شدن آن می شود. انواع مختلفی از موتورهای کرکره برقی طراحی و تولید شده است که هر کدام از ویژگی هایی برخوردار می باشند. هر موتور کرکره برقی را نمی توان بر روی هر دربی نصب نمود و برای انتخاب ان باید عوامل مختلفی مانند وزن، طول و عرض کرکره، میزان باز و بسته شدن در طول شبانه روز و میزان تردد و … را در نظر گرفت. از این رو آشنایی با موتورهای کرکره برقی یکی از سرفصل های اصلی دوره آموزش نصب کرکره برقی در کرج محسوب می شود.

موتور کرکره برقی ساید Side

یکی از پر کاربردترین موتورهای کرکره برقی به نام موتور ساید شناخته می شود. به دلیل اینکه این موتور در هنگام نصب کرکه برقی در قسمت کناری قرار می گیرد به آن موتور ساید گفته می شود. از موتور کرکره برقی ساید برای درب های سنگین و درب های مکان های پر تردد مانند مجتمع های تجاری، پارکینگ ها و … استفاده می شود.

مدل های مختلفی از این موتور با قدرت های متفاوت تولید می شود که می توان بر حسب نیاز مناسبترین آن را انتخاب نمود. از مزایای موتور ساید می توان به بی صدا بودن اشاره نمود. همچنین نداشتن محدودیت وزنی به دلیل قدرت زیاد نیز از دیگر مزایای این نوع موتور کرکره برقی محسوب می شود. یکی از ویژگی های منحصربفرد برخی از مدل های موتور ساید داشتن سیستم برق اضطراری ups است. در صورت قطع برق موتور کرکره برقی ساید از کار نمی افتد و می تواند با تامین انرژی خود از باتری کرکره را باز و بسته کند. همچنین این موتور مجهز به خلاص کن زنجیری نیز می باشد و امکان بالا و پایین کردن کرکره به صورت دستی نیز در صورت قطع برق و بروز مشکلات دیگر فراهم شده است.

از معروف ترین برندهای تولید کننده موتور کرکره برقی ساید می توان به برندهای آلرو، مارانتک، بی اف تی، بارزانه، اسمارت، لیفت توربو و سیگما اشاره نمود.

موتور کرکره برقی تیوبلار یا توبولار Tubular

یکی دیگر از انواع موتورها که در دوره آموزش نصب کرکره برقی در کرج تدریس می شود، موتور تیوبلار نام دارد که مناسب برای اماکن کم تردد مانند پارکینگ های منازل شخصی، درب مغازه ها و فروشگاه های کوچک و … می باشد. این موتور به خاطر طراحی به شکل استوانه و لوله ای شکل فضای کمتری را اشغال می کند و بهترین گزینه برای نصب در محل هایی که مشکل کمبود فضا را دارند محسوب می شود. نحوه عملکرد موتور کرکره برقی تیوبلار به این صورت است که با روشن شدن آن رول بالای کرکره به حرکت درآمده و عمل باز و بسته شدن صورت می گیرد.

از ویژگی های موتور کرکره برقی تیوبلار می توان به سیستم خلاص کن دستی اشاره نمود که در زمان بروز مشکل یا قطع برق می توان به صورت دستی کرکره را بالا و پایین کرد. مدل های مختلفی از این نوع موتور کرکره برقی تولید می شود که هر کدام دارای توان و قدرت متفاوتی است و مصرف کننده با توجه به نیاز خود می تواند یک مدل در اندازه و با قدرت دلخواه انتخاب کند. سرعت باز و بسته شدن مناسب یکی از مزایای اصلی موتور کرکره برقی تیوبلار به شمار می رود. همچنین نصب این موتور از نظر زیبایی ظاهری تاثیر منفی ندارد و مانند موتورهای ساید جلوه نامناسبی نخواهد داشت.

از بهترین انواع موتور تیوبلار کرکره برقی می توان به بارزانته، SDC، بتا، اسمارت، تیونی، فونیکس، لینوکس، تسلا، سیرون و لیفت توربو اشاره نمود.

موتور کرکره برقی سانتلار

از دیگر انواع موتورهای کرکره برقی می توان موتور سانترال را نام برد. این موتور بهترین گزینه برای کرکره هایی با وزن سبک محسوب می شود که میزان باز و بسته شدن آنها متوسط است. همچنین می توان از این موتور برای تبدیل کرکره های قدیمی به کرکره جدید برق نیز بهره گرفت. زیرا این موتور از ساختار ساده و نصب راحتی برخوردار بوده و نیازی به تغییر اساسی در ساختار کلی کرکره قدیمی نمی باشد.

اجزاء تشکیل دهنده یک کرکره برقی

اجزا مختلفی در یک کرکره برقی وجود دارند که هر کدام وظیفه و نقشی بر عهده داشته و باید دست به دست یکدیگر دهند تا کرکره برقی کار کند. این اجزا و قطعات عبارتند از:

موتور

موتور اصلی ترین بخش کرکره برقی محسوب می شود که وظیفه تبدیل نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی جهت باز و بسته کردن کرکره برقی است. انواع مختلفی از موتور وجود دارد که با استفاده از ریموت راه دور قابل کنترل می باشند.

تیغه

بدنه اصلی کرکره برقی همان تیغه آن است که در جنس های مختلف آلومینیوم، گالوانیزه و پلی کربنات ساخته می شود. تیغه از لحاظ ظاهری، جنس بدنه، طرح و رنگ، ضخامت و … در مدل های مختلف تولید می گردد. شما می توانید با توجه به نوع نیاز خود و همچنین توجه به طبایی ظاهری و دکوراسیون محل مورد استفاده مناسبترین تیغه را انتخاب کنید.

ریل

از دیگر اجزای کرکره برقی می توان به ریل اشاره نمود. ریل ها که در دو طرف تیغه ها نصب می شوند به نوعی نقش محافظت از تیغه در برابر ساییده شدن هنگام باز و بسته شدن را بر عهده دارند. جنس ریل کرکره های برقی معمولا از آهن یا آلومینیوم می باشد. اندازه و ابعاد ریل ها نیز متناسب با اندازه درب و ابعاد تیغه مشخص می شود.

شفت

به محفظه ای که تیغه هنگام جمع شدن درون آن قرار می گیرد شفت گفته می شود. سایز شفت با توجه به نوع موتور و تیغه متفاوت است.

رسیور

رسیور یا دستگاه کنترل مرکزی از دیگر اجزای کرکره برقی به شمار می رود که وظیفه دریافت اطلاعات و ارسال آنها را برعهده دارد. برای مثال در زمانی که شما با استفاده از کنترل ریموت دستور بسته شدن کرکره برقی را صادر می کنید، این فرمان توسط رسیور دریافت شده و به موتور منتقل می شود تا با چرخش خود کرکره را ببندد.

اندکپ

اندکپ قطعه ای است که بر روی صفحه نگهدارنده دوار نصب شده و با اتصال به بلبرینگ موجب حرکت لوله وسط و شفت حول محور گردش می شود.

کپس

این قطعه یکی از کاربردی ترین اجزای کرکره های برقی محسوب می شود زیرا مانع ایجاد صدا هنگام باز و بسته شدن می گردد. زمانی که تیغه کرکره بالا یا پایین می رود این قطعه پلاستیکی که در اطراف آن قرار گرفته از اصطکاک جلوگیری نموده و در نتیجه سر و صدا تولید نمی شود.

قوطی

برای چارچوب کرکره برقی و نصب ریل نساز به دو عدد قوطی در طرفین می باشد که به صورت موازی و کاملا تراز با یکدیگر باید قرار گیرند. نصب قوطی ها نیازمند دقت ویژه ای بوده و اندازه های دو طرف باید کاملا یکسان باشند.

نحوه تنظیم کرکره برقی

یکی از سرفصل های مهم دوه آموزش نصب کرکره برقی در کرج که توسط آموزشگاه نوین البرز به کارآموزان آموزش داده می شود، نحوه تنظیم کرکره برقی است. تنظیم کرکره برقی از جهات مختلفی صورت می گیرد اما مهمترین بخش آن تعیین حد بالا و پایین کرکره است تا در مناسبترین زمان توقف صورت بگیرد. در صورت عدم تنظیم و در نتیجه آن عدم تشخیص برای متوقف شدن در محل مناسب، به موتور فشار و آسیب وارد می شود.

نحوه تنظیم کرکره برقی با توجه به نوع موتور متفاوت می باشد. اگر از موتور ساید برای کرکره برقی خود استفاده می کنید باید مهره ها را طوری تنظیم نمایید که هنگام حرکت و عبور کرکره از آن قسمت، مهره به جریان برق فشار وارد نموده و جریان قطع گردد. باید مهره ها را حداقل در فاصله 20 سانتی متری از سقف تنظیم کنید که کرکره به سقف نچسبد. برای تنظیم کرکره برقی با موتور تیوبلار باید از دو دکمه مخصوص استفاده کنید. این دکمه ها نشان دهنده دو جهت مثبت و منفی هستند که یکی برای حد بالا و دیگری برای حد پایین تعبیه شده است.

بازار کار نصب کرکره برقی در ایران

با توجه به افزایش تقاضا برای استفاده از کرکره های برقی در اماکن مختلف مسکونی، اداری، تجاری و … نیاز به متخصص در این زمینه به شدت احساس می شود. بنابراین می توان گفت بازار کار نصب کرکره برقی در ایران از وضعیت خوبی برخوردار بوده و آینده درخشانی خواهد داشت. زیرا به مرور زمان افراد بیشتری به دنبال استفاده از کرکره برقی خواهند بود.

چگونه نصاب کرکره برقی شویم؟

روش های مختلفی برای کسب مهرات های لازم جهت نصب کرکره برقی وجود دارد. یکی از بهترین این روش ها شرکت در دوره آموزش نصب کرکره برقی در کرج می باشد. در دوره های تخصصی نصب کرکره برقی که توسط نوین البرز برگزار می گردد صفر تا صد نصب کرکره برقی آموزش داده می شود و کارآموزان به صورت تئوری و عملی مهارت ها و فنون لازم را فرا می گیرند

آموزش آنلاین نصب کرکره برقی

برای افرادی که امکان حضور در محل آموزشگاه جهت کلاس های تخصصی نصب کرکره برقی را ندارند، بهترین گزینه استفاده از آموزش آنلاین نصب کرکره برقی می باشد. در این دوره های مجازی نکات لازم توسط اساتید حرفه ای ارائه شده و کارآموزان می توانند پس از اتمام دوره و قبولی در آزمون مربوطه مدرک معتبر فنی و حرفه ای دریافت کنند.

علاوه بر آموزش نصب کرکره برقی در کرج دوره های فنی دیگری نیز توسط نوین البرز در حال برگزاری ست. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان مجموعه تماس گرفته یا به منوی وب سایت این آموزشگاه، در بالای همین صفحه، مراجعه کرده و از لیست کامل دوره ها مطلع شوید.

اما برخی از کلاس هایی که مورد استقبال بیشتری قرار گرفته اند عبارتند از آموزش تعمیرات لوازم خانگی در کرج ، آموزش تعمیر پکیج در کرج ، آموزش تعمیرات موبایل در کرج ، آموزش تعمیرات برد الکترونیکی در کرج ، آموزش تعمیرات ماشین های اداری در کرج و آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج .

نظرات کاربران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *