لوگوی سایت فن و کار
لوگوی سایت فن و کار

روش عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

خانه » روش عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

روش عیب یابی پکیج دیواری
فهرست مطالب

پکیج های ایران رادیاتور انواع مختلفی دارند و به دو دسته فن دار و بدون فن تقسیم می‌شوند و به ترتیب با علامت FF و CF در کنار پسوند آنها قابل تشخیص هستند. به طور کلی پکیج های ایران رادیاتور را۶ دسته با نامهای: مدل E، مدل M، مدل K، مدل L، مدل ocE، مدل BM در برمیگیرند که در ادامه مقاله با هم به بررسی عیب یابی هر کدام از این مدلها می پردازیم.

 

بررسی عیب یابی پکیج های مدل L و K ایران رادیاتور

 • ارور E1: مواجه شدن با این ارور نشان می‌دهد که ابزار دقیق کنترل فشار یا همان پرشر سوئیچ دچار مشکل شده است و باید آن را تعمیر و یا تعویض کرد علاوه بر آن هنگامی که فشار آب نیز کم است این ارور اعلام وجود می کند.

 

 • ارور E2: زمانی که شعله پکیج ایران رادیاتور نمایش داده نشود این ارور به وجود می آید.

 

 • ارورهای E39 ،E99 ،E12 : هنگام از کار افتادن برد پکیج این اخطار ها خود را نمایش می دهند.

 

 • ارورE88: این ارور بیانگر این است که دستگاه بیش از حد مجاز گرم شده و دمای آن بالا رفته است.

 

 • ارورE10: اگر دودکش پکیج دچار نشتی شود این ارور نمایش داده می شود و برای رفع آن باید دودکش را چک کنید و در صورت نیاز آن را تعمیر یا تعویض کنید.

 

 • ارور E50: این ارور زمانی بروز می‌کند که فن دستگاه از کار افتاده باشد در صورتی که پرشر در حال کار کردن است. برای این منظور لازم است از یک تعمیرکار برای تعویض فن و یا تعمیر آن کمک بگیرید.

 

 • ارور E51: این ارور دقیقاً برخلاف ارور قبلی بوده و نمایش آن نشان دهنده از کار افتادن پرشر در حین کار کردن فن است.

 

 • ارورE81: در صورتی که شعله و یا پمپ پکیج ایران رادیاتور خراب شده و یا دمای پکیج به ۱۰۵ درجه سانتیگراد رسیده باشد این ارور ظاهر می شود.

 

آموزشگاه فن و کار برگزار کننده دوره های آموزشی محبوبی همچون  آموزش تعمیرات پکیج دیواری در کرج می باشد .برای ثبت نام با ما تماس بگیرید .

ارورهای پکیج ایران رادیاتور

 

بررسی عیب یابی پکیج مدلهای M ،E ،MB ،Eco ایران رادیاتور

این مدل از پکیج های ایران رادیاتور ارورهای خود را از طریق چراغ هایی با شماره ۱۰ تا ۸۰ نمایش میدهند که با هم هر یک از آنها را بررسی می‌کنیم.

 

 • ارور ۴۰، ۶۰، ۷۰: روشن شدن این چراغ ها نشان می دهد با اینکه پرشر سوئیچ روشن بوده و به درستی کار می کند اما فن دستگاه دچار مشکل شده است و باید تعویض و یا تعمیر شود.

 

 • ارور۴۰، ۶۰ ، ۸۰: این ارور برعکس مورد قبلی است و نمایش داده شدن آن نشان دهنده این است که فن دستگاه به خوبی کار می کند اما پرشر سوئیچ دچار مشکل شده است.

 

 • ارور ۳۰: روشن شدن چراغ ۳۰ این اخطار را می دهد که احتمالاً سیم ها قطع شده و ارتباط خود را با برد پکیج از دست داده اند که در این مورد باید حتماً از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

 

 • ارور ۴۰، ۸۰: وقتی این چراغ روشن می شود که دودکش پکیج ایران رادیاتور مسدود و یا گرفته شده باشد به همین منظور حتما دستگاه را بررسی کنید تا از خطرات احتمالی گاز گرفتگی جلوگیری شود.

 

 • ارور ۵۰، ۶۰، ۷۰: هنگامی که سنسور آی تی سی خراب می‌شود و نیاز به تعمیر دارد این اخطار بر روی پکیج ایران رادیاتور ظاهر می شود.

 

 • ارور ۴۰، ۷۰: روشن شدن این چراغ ها بیانگر این است که پرشر سوئیچ خراب شده است و یا فشار آب کم است.

 

 • ارور ۷۰، ۸۰: نمایش این چراغ ها علت های متفاوتی از قبیل: خرابی جرقه پکیج، عدم تشکیل شعله پکیج، قطعی گاز و غیره می‌تواند داشته باشد.

 

 • ارور ۸۰: این ارور نیز دلایل متفاوتی مانند خراب شدن پمپ و یا شعله دارد و بیانگر آن است که دمای پکیج به ۱۰۵ درجه سانتیگراد رسیده است و دیگر برای پرشر قابل تشخیص نیست.

 

 • ارور ۷۰: هنگامی که دمای مدار گرمایش افزایش پیدا کند و از ۱۰۵ درجه سانتیگراد کمتر و از ۸۹ درجه سانتیگراد بیشتر باشد این ارور ظاهر می شود.

 

مشکلاتی که در بالا بیان شد همگی قابلیت تشخیص و علت های مشخصی را داشتند پکیج های ایران رادیاتور می توانند معایب دیگری مانند سر و صدای پکیج، کم شدن آب و غیره را نیز داشته باشند.

 

 • سر و صدا کردن پکیج: هنگامی این مشکل به وجود می‌آید که پکیج و شوفاژ هواگیری نشده باشند و برای رفع آن باید عمل هواگیری پکیج را انجام دهید.

 

 • کم بودن فشار آب و گرم نبودن آن: به وجود آمدن این مشکل نشان دهنده این است که پکیج را رسوب گرفته است و برای از بین بردن این مشکل تنها کافی است از ترکیب آب و اسید استفاده کنید اگر موثر نبود می توانید با زدن ضربه رسوب ها را جدا کنید.

 

دقت کنید که اگر توانایی تعمیر و یا تعویض قطعات پکیج ایران رادیاتور را ندارید بهتر است از یک تعمیرکار مجرب و ماهر برای انجام این کار استفاده کنید تا هزینه اضافی برای تعمیر نادرست خود پرداخت نکنید گاهی انجام دادن یک خطا از جانب شما ممکن است منجر به خرید پکیج جدید دید شود.

 

 

هزینه تعمیر و سرویس کاری پکیج های ایران رادیاتور

برای مشخص کردن هزینه تعمیر پکیج ایران رادیاتور باید ابتدا مشکلی که به وجود آمده است توسط تعمیرکار بررسی شود برای مثال هزینه هواگیری با هزینه رسوب گیری پکیج متفاوت است به طور کلی اگر با مشکلاتی نظیر: روشن و خاموش شدن مداوم پکیج، چکیدن آب از پکیج، عدم رفع ارور ها و خطاها، خراب شدن برد الکترونیکی و غیره مواجه شدید بهتر است حتماً از یک تعمیرکار ماهر برای تعمیر پکیج ایران رادیاتور کمک بگیرید.

 

 

نکات پایانی

حتما قبل از نصب پکیج در ساختمان خود از استانداردهای لازم لوله کشی های شوفاژ، میزان ظرفیت پکیج نسبت به ساختمان مطمئن شوید و از کارشناسان راهنمایی بگیرید و به طور منظم و طبق دستورالعمل ها، پکیج های خود را سرویس دهی کنید معمولا مشکلاتی که بیشتر مواقع برای کاربران به وجود می آید از عدم سرویس پکیج های ایران رادیاتور می باشد. در این مقاله تعدادی از ارورها و خطاهایی که ممکن است برای پکیج‌ ایران‌ رادیاتور به وجود بیاید را برای شما بازگو کردیم قبل از هر گونه اقدامی برای تعمیر از مدل و نوع پکیج خود مطمئن شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =