لوگوی سایت فن و کار
لوگوی سایت فن و کار

چگونه مدرک فنی و حرفه ای هوشمند سازی ساختمان بگیریم؟

خانه » چگونه مدرک فنی و حرفه ای هوشمند سازی ساختمان بگیریم؟

مدرک فنی و حرفه ای هوشمند سازی ساختمان
فهرست مطالب

هوشمند سازی ساختمان ها یا Building Management System که به صورت مخفف با اصطلاح BMS شناخته می شود باعث کاهش مصرف انرژی و صرفه جویی در هزینه ها می شود. به همین دلیل امروزه بسیاری از افراد برآنند تا ساختمان های خود را هوشمند سازی کنند. به همین منظور این شغل به یکی از پردرآمدترین مشاغل فنی تبدیل شده است. در این مطلب به بررسی این حرفه و روش گرفتن مدرک فنی و حرفه ای هوشمند سازی ساختمان پرداخته ایم.

علاقه مندان به این رشته  می توانند با شرکت در دوره های آموزش هوشمند سازی ساختمان در کرج پایه و زمینه شروع فعالیت خود در این حوزه کاری را به خوبی فراهم کنند. یادگیری اصولی همراه با تمامی نکات و استانداردها، به ویژه در شغل های فنی، از موارد ضروری و غیر قابل چشم پوشی است.

نحوه دریافت مدرک فنی و حرفه ای هوشمند سازی ساختمان

همانطور که می دانید سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ایران یکی از معتبرترین مدارک فنی را برای افراد شرکت کننده در دوره های مورد تایید، صادر می کند. خب ابتدا بیایید کمی در مورد این مدرک صحبت کنیم. مدرک فنی حرفه ای قابل ترجمه است؛ به این معنی که می توانید به طور مثال آن را به زبان انگلیسی که زبانی بین المللی است ترجمه کرده و در کشورهای خارجی آن را ارائه دهید.

خانه هوشمند

این ویژگی به افرادی که قصد مهاجرت دارند، بسیار کمک می کند. در واقع با داشتن این مدرک احتمال اینکه بتوانند کاری مطابق با توانایی و مهارت خود، که دوره آن را گذرانده اند، پیدا کنند. برای همین به مدرک بین المللی فنی و حرفه ای نیز مشهور است. در این ایران هم این مدرک معتبر است و برای استخدام یا شروع کسب و کار شخصی، داشتن این مدرک، برگ برنده است.

اما چطور می توان برای رشته هوشمند سازی ساختمان این مدرک را دریافت کرد؟ پاسخ این سوال ساده است. گذراندن دوره و بعد دریافت مدرک! علاقه مندان می توانند آموزش هوشمند سازی ساختمان را هم در سازمان فنی حرفه ای بگذرانند هم در آموزشگاه های مورد تایید این سازمان. یکی از این آموزشگاه ها، نوین البرز که دوره های خود را بر اساس دوره های سازمان فنی حرفه ای برنامه ریزی و برگزار می کند.

در نتیجه مهارت آموز بعد از اتمام دوره، می تواند به سازمان فنی حرفه ای معرفی شده و بدون نیاز به شرکت مجدد در دوره، مستقیما در آزمون مدرک رسمی یا همان مدرک فنی حرفه ای شرکت کند. به این ترتیب فرد با موفقیت در آزمون، مدرک را دریافت کرده و برای ادامه راه کار راخت تری خواهد داشت.

سرمایه مورد نیاز شغل هوشمند سازی ساختمان

همانطور که گفتیم هوشمند سازی ساختمان نیاز به آموزش دارد چرا که هنرجویان باید مهارت هایی مانند سیم کشی برق، برنامه نویسی، نصب سیستم های امنیتی و غیره را به صورت اصولی یاد بگیرند. اولین هزینه ای که افراد باید پرداخت کنند مبلغ مورد نیاز برای شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان است. آموزشگاه های مختلف هزینه های متفاوتی نسبت به هم دارند ولی به طور میانگین باید مبلغ حدود یک میلیون تا دو و نیم میلیون  را برای شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان کنار بگذارید.

در مرحله بعدی باید مبلغی را برای خرید تجهیزات مورد نیاز شغل هوشمند سازی ساختمان در نظر بگیرید. در انتها هزینه های متفاوتی مانند اجاره مغازه و تبلیغات نیز وجود دار؛ اما لازم به ذکر است که برای شروع کار حتماً نیاز نیست که یک مغازه اجاره کنید و شروع به فعالیت داشته باشید. شما می توانید با مراجعه به شرکت های ساختمانی به عنوان یک متخصص هوشمند سازی ساختمان خودتان را معرفی کنید و یا در مغازه هایی که این خدمات را ارائه می دهند کار کنید.

علاوه بر آن در سایت هایی که خدمات هوشمند سازی ساختمان و خدمات فنی مختلف را ارائه می دهند نیز می توانید ثبت نام کنید. داشتن ارتباطات با مدیران ساختمان ها،مدیران پروژه ها، مهندسان و پیمانکاران مجتمع ها هم باعث می شود تا موقعیت های شغلی شما افزایش پیدا کند.

به طور کلی تبلیغات یکی از مهم‌ترین ارکان هر شغلی است. شما هرچقدر تبلیغات گسترده‌ تری داشته باشید مشتری‌ های شما بیشتر شده و درآمدتان نیز افزایش پیدا می‌کند. حتما نیازی نیست که مبالغ هنگفتی را برای تبلیغات هزینه کنید. می توانید با استفاده از اپلیکیشن هایی مانند اینستاگرام، واتساپ، تلگرام با باز کردن صفحه ها و کانال ها شغل خود را معرفی کنید و یا در برنامه‌هایی مانند دیوار و شیپور به صورت رایگان و یا با پرداخت مبلغ بسیار کمی تبلیغ انجام دهید. پخش کردن تراکت، برچسب، زدن بنر نیز از دیگر راه هایی هستند که می توان به عنوان تبلیغات از آنها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید : چگونه مدرک فنی و حرفه ای برق ساختمان بگیریم

بازار کار و درآمد هوشمند سازی ساختمان

این روز ها به خصوص در شهرهای بزرگ به دلیل کاهش هزینه ها و صرفه جویی در انرژی استفاده از هوشمند سازی ساختمان ها بسیار افزایش پیدا کرده است و به دلیل جدید بودن این حرفه و نیاز به یادگیری انواع تخصص ها در زمینه: الکترونیک، برق، عمران و معماری، افراد کمی توانایی انجام این کار را دارند و میزان درآمد آن بستگی به میزان مهارت، تخصص و حرفه ای بودن در زمینه هوشمند سازی ساختمان دارد.

اگر بتوانید تخصص و مهارت خودتان را با شرکت در دوره های  آموزشی بالا ببرید و با قسمت های مختلف هوشمند سازی ساختمان زیر نظر اساتید مطرح و با سابقه آشنا شوید، می توانید در شرکت های بزرگ و معتبر کار کنید و درآمد های میلیونی داشته باشید. کسب مدرک فنی و حرفه ای هوشمند سازی ساختمان و تخصص بالا و دانش کافی، باعث می شود به طور متوسط درآمد شما در ماه چیزی بین ۸ تا ۲۰ میلیون تومان متغیر می باشد.

مزایای شرکت در دوره آموزش هوشمند سازی ساختمان

آموزشگاه نوین البرز یکی از بهترین آموزشگاه های فنی می باشد وبا برگزاری دوره هوشمند سازی ساختمان در کارگاه های مجهز با امکانات بالا باعث شده تا علاقه مندان به این رشته با شرکت در این کلاس ها آموزش های لازم را زیر نظر مدرسین با سابقه و با رزومه کاری بالا و متخصص در زمینه های برق و اتوماسیون و غیره ببینند و به عنوان یک فرد حرفه ای وارد بازار کار پردرآمد شغل هوشمند سازی ساختمان بشوند. ناگفته نماند که در انتهای دوره فرد می تواند در آزمون مدرک رسمی شرکت کرده و  مدرک فنی و حرفه ای هوشمند سازی ساختمان را دریافت کند.

از دیگر مزایای این دوره این است که پس از پایان کلاس ها نیز اگر برای دانش‌ آموختگان سوالی پیش بیاید و یا نیاز به راهنمایی داشته باشند می‌توانند همواره از پشتیبانی آموزشگاه و اساتید بهره ببرند. همچنین در صورتی که کارآموز مطالب را به خوبی یاد نگرفته باشد می تواند با درخواست تجدید دوره، به صورت رایگان یکبار دیگر در کلاس ها شرکت کند.

مدرک هوشمند سازی ساختمان

برگزاری دوره آموزش آنلاین هوشمند سازی ساختمان از خدمات ارزشمند دیگری ست که برای رفاه حال افراد متقاضی از سوی مدیران این موسسه آموزشی ارائه می گردد. دوره های مجازی برای افرادی که شرایط حضور در کلاس در محل آموزشگاه را ندارند بسیار مناسب است. بنابراین اگر دانشجو هستید، کارمند هستید و روزی هشت ساعت در شرکت ها کار می کنید، اگر شاغل هستید و برای ارتقا موقعیت شغلی خود نیاز به ارائه مدرک آموزشی دارید یا شاید هم به دنبال شغل دوم و افزایش درآمد باشید؛ پیشنهاد ما به شما دوره های آنلاین نوین البرز می باشد.

انواع امکانات هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی ساختمان یا bms به یکپارچه سازی تجهیزات، کنترل و مانیتورینگ آنها از راه دور گفته می شود و از مسئولیت‌های مهم این سیستم می توان: اعمال و ارسال انواع فرمان ها، پایش پشت سر هم قسمت های مختلف ساختمان، کمک به بهینه سازی و مطلوب کردن تجهیزات هوشمند سازی ساختمان به یکدیگر را نام برد در ادامه مقاله تعدادی از انواع هوشمند سازی ساختمان را با هم بررسی می کنیم.

  • سیستم روشنایی هوشمند: یکی از انواع هوشمند سازی ساختمان ها سیستم روشنایی، کنترل و نورپردازی ساختمان است که به کمک آنها می توانید میزان نور و روشنایی را کنترل کرده و به صورت دلخواه آن را تنظیم کنید.
  • سیستم سرمایش و گرمایش هوشمند: کنترل گرمایش و سرمایش خانه ها از دیگر امکانات هوشمند سازی ساختمان ها می باشد و با استفاده از آن می توان با یکپارچه سازی سیستم گرمایشی و سرمایشی نه تنها باعث کارکرد بهینه و مطلوب این سیستم شد بلکه از هدر رفت انرژی نیز جلوگیری کرد برای مثال شما می‌توانید تنها قسمتی از منزل را گرم و یا سرد کنید و کنترل آن از طریق اپلیکیشن و خارج از منزل بر روی تلفن‌های همراه امکان پذیر است علاوه بر آن این سیستم بر روی تجهیزات سرمایشی و گرمایشی مانند: کولر آبی، رادیاتور، کولر گازی اسپیلت و غیره قابل اجرا است.
  • سیستم امنیتی و حفاظتی هوشمند: سیستم های امنیتی و حفاظتی که شامل تجهیزاتی نظیر ضد سرقت و دوربین مداربسته می باشد برای بالا بردن امنیت و جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز استفاده می شوند و می توانند از طریق اس ام اس و یا خط تلفن ورود غیر مجاز و مشکلات امنیتی را اطلاع بدهند.
  • سیستم اعلام حریق: این سیستم دارای تجهیزات و سنسور های مختلفی مانند: سنسور دود، شعله، حرارت، مونوکسید کربن و غیره است که به کمک آن می توان از بروز حریق آگاه شد سیستم اعلام حریق به کمک فرستادن اس ام اس، برقراری تماس و به صدا درآوردن آژیر ساکنین ساختمان را از حادثه به وجود آمده خبردار می کند.
  • سیستم پرده برقی: با استفاده از این سیستم می توانید به کمک کلیدهای های برقی و تاچ پنل، باز و بسته کردن پرده های خانه را کنترل کنید و یا با اعمال تنظیماتی در ساعت های مشخصی از روز یا شب باز و بسته بودن پرده را تغییر دهید.

آموزشگاه نوین البرز، بیش از 40 دوره در رشته های برق، تأسیسات و تعمیرات برگزار می کند. شما عزیزان می توانید در کنار یادگیری هوشمند سازی ساختمانآ، بسته به علاقه و نیاز خود در دوره های مرتبط با آن مانند آموزش برق ساختمان در کرج ، آموزش نصب دوربین مدار بسته در کرج ، آموزش نصب اعلام حریق در کرج ، آموزش نصب دزدگیر اماکن در کرج و … نیز شرکت کنید. این کار باعث می شود رفته رفته تخصص و مهارت خود را گسترش داده و طراحی و پیاده سازی خانه هوشمند را به شکل حرفه ای انجام دهید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 1 =