لوگوی سایت فن و کار
لوگوی سایت فن و کار

راهنمای جامع ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

خانه » راهنمای جامع ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

کدخطاهای لباسشویی سامسونگ
فهرست مطالب

کدهای خطا نقش مهمی در اطمینان از سالم ماندن ماشین لباسشویی سامسونگ شما دارند و در صورت بروز هرگونه مشکل ، نقطه شروع را به شما می دهند. معمولاً می توانید با چند مرحله ساده کدهای خطا(که به صورت چراغ چشمک زن نیز نمایش داده می شوند) را برطرف کنید. در اینجا لیستی از رایج ترین کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ و گام های بعدی برای برداشتن وجود دارد.

 

 

سطح آب یا خطای نشتی

شامل کد خطاهای 1E, LE, 1C, LC, LC1, 1 1C, 1 LC می باشد

رطوبت در جایی که متعلق به آن نیست تشخیص داده می شود و یا مشکلی در خود سنسور وجود دارد.

 1. ابتدا به دنبال شواهدی از نشت باشید. گاهی اوقات نشت ها آنقدر کم هستند که مورد توجه قرار نمی گیرند. اگر نشتی پیدا کردید ، رفع نشتی خطا را برطرف می کند.
 2. بررسی کنید که شلنگ های پشت واشر (شیلنگ های تأمین کننده و شیلنگ تخلیه) جمع نشده باشند.

توجه: پیچ پشت دستگاه را که شیلنگ تخلیه را در برابر ماشین لباسشویی نگه می دارد جدا نکنید. اگر پیچ برداشته شده است ، آن و نگهدارنده را با هر پیچ مناسب محکم کنید. در صورت عدم وجود دارنده ، سرویس مورد نیاز است.

 1. یک چرخه خالی و بدون مواد افزودنی (شوینده ، نرم کننده پارچه و غیره) اجرا کنید و ببینید که آیا در طول چرخه مواد خاکی ظاهر می شود یا خیر. اگر این کار را انجام دهند ، به این معنی است که بیش از حد مواد شوینده استفاده می شود یا از مواد شوینده غیر HE استفاده شده است. چرخه های خالی را ادامه دهید تا جایی که دیگر لجن نماند و سپس ببینید آیا کد دوباره ظاهر می شود یا خیر.

 

 

 

خطای پر نکردن

شامل کدخطاهای  nF, 4C, 4E, 14 C می باشد.

آب به درستی به ماشین وارد نمی شود.

 1. اطمینان حاصل کنید که شیلنگ های تأمین آب گرم و سرد به ورودی های صحیح (گرم به گرم و سرد و سرد) روی ماشین متصل شده اند ، شلنگ ها خم نشده و جمع نشده اند و دریچه های تأمین آب کاملاً باز هستند.

توجه: از شیلنگ های Flood Safe استفاده نکنید.

 1. اطمینان حاصل کنید که شلنگ تخلیه به درستی وارد شده و پیچ خورده نیست. نباید بیشتر از 6 اینچ وارد لوله تخلیه شود.

توجه: پیچ پشت واشر را که شیلنگ تخلیه را در برابر واشر نگه می دارد جدا نکنید. اگر پیچ برداشته شده است ، آن و نگهدارنده را با هر پیچ مناسب پیچ کنید. در صورت عدم وجود دارنده ، سرویس مورد نیاز است.

 1. ماشین را از برق بکشید یا قطع کننده مدار را برای مدت 1 دقیقه فعال کنید. سپس ، برق را بازگردانید و سعی کنید یک چرخه را اجرا کنید.

 

 

 

خطای گرم / سرد

شامل کدخطاهای nF1, 4C2, 4E2, CE, 14C2 می باشد .

آب حاصل از منبع آب سرد بسیار داغ است.

زمانی این اتفاق می افتد که شیلنگ های منبع تغذیه عوض شده اند؛ سرد به گرم متصل است ، در حالی گرم به سرد وصل شده است.

برای رفع این مشکل ، منبع سرد را به ورودی سرد و منبع گرم را به ورودی گرم وصل کنید. به طور معمول ، این مستلزم تطبیق آبی با آبی و قرمز با قرمز است. این کد نشان دهنده نیاز به سرویس ، نیست.

 

 

خطای تخلیه

شامل ارورهای nd, 5E, SE, 5C, SC, 15C می باشد .

آب با سرعت صحیح (یا اصلاً) از ماشین تخلیه نمی شود.

 

 

خطای سرریز

شامل کدخطاهای OE, 0E, OC, 0C, 1 OC, 1 0C می باشد .

در ماشین لباسشویی آب زیادی وجود دارد.

 

 

خطای دکمه مسدود شده

شامل کدخطاهای E2, bE2, 6E2, BE2*, 8E*2 می باشد .

یک دکمه روی پنل گیر کرده یا فشرده می شود.

 

برای رفع این مشکل ، ماشین را خاموش کنید و سپس هر دکمه روی صفحه را جداگانه لمس کنید. در حالی که هر دکمه را لمس می کنید ، آن را عقب و جلو کار کنید تا قبل از رها شدن به همه لبه ها برسد.

اگر هر یک از دکمه ها آسیب دیده است ، یا کد پس از روشن شدن ماشین برمی گردد ، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

 

* در بعضی از مدل ها ، BE2 (8E2) یک خطای دکمه Jammed است. در بعضی از مدل ها این یک خطای سنسور Mems است. به راهنمای کاربر خود مراجعه کنید تا مشخص شود که کدام برای مدل شما مناسب است.

 

پیشنهاد ویژه : دوره های  آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی  و  آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی در آموزشگاه فن و کار برگزار می شود .

 

خطای ولتاژ

شامل ارورهای 9C1, 9C2, PF, 3E*, 2E, 9E1, 9E2, UC, 19C1, 19C2 می باشد .

بی نظمی در جریان الکتریکی ارائه شده به ماشین لباسشویی وجود دارد. خطای PF (قطع برق) نیز در صورت قطع شدن برق قبل از خاموش شدن شستشو ، مانند قطعی ، آن پلاگ شدن و یا قطع شدن قطع کننده مدار ، رخ خواهد داد. مدل هایی که در کشور مبدا آنها نیستند ممکن است این کد خطا را بدهند زیرا شبکه های برق و مقررات آنها در کشورها متفاوت است.

برای رفع این مشکل ، تأیید کنید که دستگاه در مدار خود است و از سیم برق استفاده نمی کند.

 

* در بعضی از مدل ها ، 3E یک خطای ولتاژ است. در مدل های دیگر این یک خطای موتور است (در بخش سایر خطاها وجود دارد). به راهنمای کاربر خود مراجعه کنید تا مشخص شود که کدامیک برای مدل شما مناسب است.

 

 

خطای درب

شامل ارورهای dS, d5, FL, LO, L0, dE, dE1, dE2, dC*, dC1, dL, 1 dC, 1dC4, 1dC1 می باشد .

درب بسته و قفل شده تشخیص داده نمی شود.

اطمینان حاصل کنید که قفل به طور محکم ثابت شده است و لباس یا لوازم دیگر به در ماشین لباسشویی گیر نکرده است. مطمئن شوید درب محکم و به درستی بسته شده است.

اگر کد قابل اصلاح نیست یا درب یا قفل آسیب دیده است ، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

 

توجه داشته باشید:

اگر Child Lock فعال باشد و آب در مخزن باشد ، ممکن است این کد حتی در صورت عدم استفاده از چرخه ظاهر شود. اگر در ظرف 30 ثانیه بسته نشود یا Child Lock خاموش شود ، ماشین لباسشویی آب را از مخزن تخلیه می کند.

ماشین های لباسشویی FlexWash در صورت عدم وجود دکمه لاستیکی کنار قفل ماشین خطای 1dc4 را نشان می دهند. در این حالت ، سرویس مورد نیاز نیست و جایگزینی دکمه، خطا را برطرف می کند.

* در بعضی از مدل ها ، dC یک خطای درب است. در بعضی از مدل ها خطای بار نامتعادل وجود دارد. به راهنمای کاربر خود مراجعه کنید تا مشخص شود که کدامیک برای مدل شما مناسب است.

 

 

 

خطای suds بیش از حد

شامل کد خطاهای SUd, 5UD, Sd, 5d, SUdS, 5Ud5 می باشد .

ماشین یک وضعیت بیش از حد لزج را تشخیص داده است و برای مدت کوتاهی متوقف می شود تا اجازه دهد لجن متلاشی شوند. پس از آن چرخه به طور خودکار ادامه خواهد یافت ، اگرچه کد ممکن است در پایان چرخه به عنوان یادآوری دوباره چشمک بزند.

این کد نشان دهنده نیاز به سرویس نیست. این ماده در اثر استفاده نادرست از شوینده ایجاد شده است. به راهنمای استفاده از مواد شوینده مراجعه کنید.

 

 

خطای Add Door

(ddC, dC3)

Add Door ، بسته نشدن و قفل نشدن در را تشخیص می دهد

اطمینان حاصل کنید که قفل به طور ایمن ثابت شده است ، لباس های شسته شده یا سایر موارد در در گیر نکرده اند و به درستی بسته و محکم شده است.

 

اگر کد قابل اصلاح نیست و یا به Add Door یا قفل آسیب وارد شده است ، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی مراجعه کنید.

 

خطای عدم تعادل بار

شامل ارورهای dc*, Ub, U6, Ur, UE, 1 Ub, 1U6 می باشد .

بار فعلی ماشین در داخل مخزن نامتعادل است. کد Ur (بار نامتعادل بارگیری مجدد) به این معنی است که ماشین سعی می کند آب بیشتری اضافه کند ، سعی می کند بار را متعادل کند و سپس چرخیدن را دوباره امتحان می کند. این کار طول چرخه را افزایش می دهد. تمام کدهای دیگر در این بخش به معنی متوقف شدن ماشین و تکمیل چرخه آن است.

* در بعضی از مدل ها ، dc خطای بار نامتعادل است. در مدل های دیگر این یک خطای درب است. به راهنمای کاربر خود مراجعه کنید تا مشخص شود که کدامیک برای مدل شما مناسب است.

 

حالت کالیبراسیون( Cb, C6)

از حالت کالیبراسیون برای کالیبراسیون مجدد تشخیص وزن ماشین استفاده می شود. تشخیص وزن برای تنظیم مقدار آب مورد استفاده در هر چرخه استفاده می شود. این مرحله معمولاً در انتهای نصب انجام می شود.

حالت کالیبراسیون مخزن یا درام را به مدت 1-3 دقیقه به عقب و جلو می چرخاند و سپس به خودی خود پایان می یابد. اگرچه ماشین لباسشویی خالی نباشد ، حالت کالیبراسیون به درستی کالیبره نخواهد شد. اگر چیزی در ماشین لباسشویی وجود دارد ، آن را برداشته و سپس حالت کالیبراسیون را دوباره با ماشین خالی اجرا کنید ، بنابراین دستگاه شما به درستی کالیبره می شود.

 

قفل کودک(cl)

در مدل های جدید ماشین لباسشویی ، این کد هنگامی نمایش داده می شود که حالت Child Lock آب را از وان تخلیه کند. این کار را هر زمان که حالت Child Lock روشن باشد ، سطح آب در وان ایمن نیست و درب باز می شود ، این کار را انجام می دهد. برای پاک کردن کد ، ماشین را خاموش و روشن کنید یا Child Lock را خاموش کنید.

مواد شوینده یا نرم کننده را دوباره پر کنید

محفظه شوینده شما خالی است و نیاز به پر کردن دارد. در چرخه بعدی که پس از پر کردن محفظه (ها) اجرا می کنید ، پیام پاک می شود. پیام شوینده در طول چرخه شستشو ، و پیام نرم کننده در چرخه شستشو پاک می شود.

 

همه خطاهای دیگر

این خطاها معمولاً مربوط به حسگرها یا اجزای الکترونیکی موجود در ماشین است که نشان می دهد به درستی کار نمی کنند.

سامسونگ ساخت و مدل های مختلفی از ماشین لباسشویی دارد. اگر خطایی دریافت نکردید ، یا اگر هر یک از خطاهای زیر رخ داد ، دستگاه را برای 2-3 دقیقه خاموش کنید ، دوباره روشن کنید و چرخه را دوباره راه اندازی کنید. در صورت ادامه خطا ، برای درخواست خدمات به مرکز پشتیبانی سامسونگ مراجعه کنید.

 

 • 18:8J – خطای گزینه مدل
 • 3E, 3C, E3, 13C – خطای موتور
 • AE, AE6, AEb, AC6, ACb, AC, AC4, AC3, AC5, AE8, AEB, AE4, AE3, AE5, 1AC6, 1 AC, AC7 – خطای ارتباطی
 • AE3 – خطای مودم آماده dr
 • 8E, 8E1, 8E2, BE, BE1, BE2, 8C, BC, 8C1, 8C2, BC1, BC2, 1 8C, 1 BC, 18C1, 1BC1, 18C2, 1BC2 – Mems خطای سنسور
 • 8E, BE – خطای لرزش سنسور
 • tE, tE1, tC – خطای سنسور دما
 • HC, HE, HE1, Hr, 1 HC – خطای بخاری
 • PC, PE – خطای موقعیت کلاچ
 • PC1, PE1 – خطای سیگنال سالن کلاچ
 • IE, SF, 5F, SF1, SF2, SF3, 5F1, 5F2, 5F3, 1 SF – خطای سیستم
 • Sr, 5r – خطای رله سیستم
 • bE, 6E – خطای سنسور سرعت موتور
 • 7E – SilverCare خطای

 

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − پانزده =